Domov Periférie Recenzia: ADATA Infarex M20

Recenzia: ADATA Infarex M20

Zdielať

Spoločnosť ADATA má v portfóliu viacero herných produktov, spomedzi ktorých sme testovali myš. Testovali sme model Infarex M20.

Myš je zabalená v čiernej krabičke s popismi, používateľ sa tak dozvie zopár informácii už z balenia. Jej rozmery sú 132×69×44 mm, hmotnosť má 160 gramov. Konštrukcia tela je plastová, sčasti matná a sčasti lesklá. Tvarovanie je už na prvý pohľad zrejmé, vhodná je pre pravákov. Zo spodnej strany je optický senzor a prepínač frekvencie. Používateľ si môže vybrať medzi 250, 500 a 1000 Hz. Ďalej je k dispozícii tlačidlo na možnosť zapnúť a vypnúť RGB podsvietenie.

Kábel myšky je opletený, má dĺžku 1,8 metra a je zakončený USB konektorom. V myške sú použité japonské spínače Omron so životnosťou 20 miliónov kliknutí. To je naozaj dosť veľa. Kliknutia na tlačidlá myši sú bezproblémové, iba koliesko kladie o čosi väčší odpor. Pre používateľa je k dispozícii celkovo šesť tlačidiel (pravé a ľavé plus koliesko, pod kolieskom je tlačidlo na zmenu rozlíšenia citlivosti DPI) a na ľavej strane boku myšky sú dve tlačidlá slúžiace na vpred a vzad pri prehliadaní stránok v prehliadači.

Pri našom testovaní sme zvolili možnosť 1000 Hz frekvencie a zapnuté podsvietenie. Oceňujeme, že ide o veľmi zaujímavý prvok, ktorým môže používateľ vypnúť RGB napríklad večer. Nepotrebuje na to aplikáciu. Úchop je veľmi dobrý, avšak na náš vkus je myš viac natiahnutá po dĺžke. V poslednej dobe testujeme rôzne myšky od SteelSeries a tie sú podľa nás, pokiaľ ide o ergonómiu, riešné vhodnejšie ako Infarex M20. Výčitku máme aj ku pogumovaniu, ktoré mohlo byť lepšie, čo by zabezpečilo menšiu kĺzavosť.

Pokiaľ ide o podsvietenie, sú tu tri zóny – po spodnom obvode, na chrbte myši (logo) a pod kolieskom. Farby sa striedajú podľa preddefinovaných režimov. Nastaviť si RGB podsvietenie podľa používateľských preferencií nie je možné, keďže k testovanej myške nie je k dispozícii žiadny softvér. Preto je aj výber citlivosti iba z preddefinovaných možností výrobcu, čo je daň za nižšiu cenu.

Testovaná myš je vhodná pre hráčov, ktorí sa orientujú na cenovo dostupné ponuky a nepotrebujú myšky, ktoré si nastavia v softvéri. Hmotnosť je podľa nás vyššia, ako by sa očakávalo, pričom aj ergonómia mohla byť lepšia. Poteší však veľmi dobrá cena, ktorá sa pohybuje na úrovni 30 eur. Oceňujeme kvalitný senzor a tiež dizajn, ktorý je zameraný na hráčov a uspokojí asi väčšinu uívateľov.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 132×69×44 mm
Hmotnosť: 160 gramov
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 1,8 metra
Prevedenie: pre pravákov
Podsvietenie: trojzónové RGB, nenastaviteľné
Technológia: optický 5G
Počet programovateľných tlačidiel: 0 ks
Citlivosť: max. 5000 DPI
Podpora: Windows, Mac OS X, Linux

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Prijateľná cena (30 eur)
+ Trojzónové podsvietenie
+ Dizajn myši, prevedenie
+ Kvalitný Omron senzor

Mínusy
– Vyššia hmotnosť
– Absencia aplikácie

Zapožičal: ADATA