Domov Novinky Prvá aktualizácia Windows 8.1 príde pravdepodobne 8. apríla

Prvá aktualizácia Windows 8.1 príde pravdepodobne 8. apríla

Zdielať

Joe BelfioreNajnovšie informácie okolo prvej aktualizácie Windows 8.1 sú, že Microsoft plánuje vydať túto aktualizáciu pre spotrebiteľov 8. apríla. V rovnaký deň by mal Microsoft ukončiť podporu pre Windows XP. Nemenované zdroje tiež uvádzajú, že predplatitelia MSDN budú mať aktualizáciu už 2. apríla, čo je prvý deň akcie Build 2014 konferencie Microsoftu.

Za posledných niekoľko mesiacov sa dátum vydania prvej aktualizácie pre Windows 8.1 už niekoľkokrát zmenil. Predpoklady tvrdili, že aktualizácia príde počas akcie Build 2014, po tejto akcii, alebo možno niekedy v marci. Ako bolo uvedené skôr, prvá aktualizácia by mala uľahčiť život zákazníkom, ktorý používajú klávesnicu a myšku, čiže tí ktorý nemajú dotykové obrazovky. Funkcie zahŕňajú schopnosť pripnúť Metro aplikáciu na hlavnom paneli, nové rozhranie myši a nové ikony na úvodnej obrazovke, vrátane nastavení. Táto aktualizácia prinesie do Windows 8.1 viac kompatibility pre školy a veľké obchodné prostredie.

Aktualizácia bola potvrdená aj viceprezidentom operačných systémov spoločnosti Microsoft Joem Belfiorem. Počas tlačovej konferencie na Mobile World Congress 2014 (MWC) povedal, že Windows 8 bol pôvodne zameraný na zákazníkov s dotykovou obrazovkou. Microsoft dúfa, že s novou aktualizáciou príde aj lepší zážitok z používania pre zákazníkom, ktorý dotykový displej nemajú.

„Mohli sme vidieť, kde to fungovalo skvele a kde môžme veci zlepšiť,“ povedal Belfiore. Taktiež poukázal na to, že nová aktualizácia neznamená, že Microsoft opúšťa dotykové displeje. Belfiore tiež uviedol, že Microsoft robí požiadavky na hardvér menej prísne pre výrobcov zariadení, čo by malo pomôcť Microsoftu nasýtiť sektor tabletmi s množstvom nových zariadení. Výrobcovia teraz môžu Windows 8.1 dať do tabletov s 1 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte, a reagovať tak na trh s tabletmi nižšej triedy a nižšími cenami.

Zdroje tvrdia, že Microsoft vypustí taktiež aj Windows Phone 8.1 „Blue“ spolu s prvou aktualizáciou pre Windows 8.1

Zdroj: Tomshardware