Domov Novinky Microsoft údajne pracuje na bezplatnej verzii Windows 8.1

Microsoft údajne pracuje na bezplatnej verzii Windows 8.1

Zdielať

windows-8-1-freeMinulý týždeň známy Windows WZor ohlásil, že je tu nová SKU (verzia) z pripravovanej prvej aktualizácie Windows 8.1, ktorá sa nazýva „Windows 8.1 s Bing.“

Podľa nemenovaných zdrojov toto zostavenie je súčasťou experimentu spoločnosti Microsoft, ktorá poskytne verziu systému Windows 8.1 zadarmo a zároveň mať zisk poskytovaním aplikácií zabudovaných do platformy, ako je Xbox Music a Video, OneDrive a Bing. Zdroje hovoria, že táto verzia má len drobné odlišnosti od súčasného plnohodnotného Windows 8.1 SKU.

Windows 8.1 s Bing by mohla byť voľná „Štartovacia Edícia“, ktorá nevyžaduje, aby používateľ zaplatil poplatok za plnohodnotnú verziu. Ako obmedziť túto štartovaciu edíciu zatiaľ nie je známe, ale je tu vysoká šanca, že sa reklamy budú objavovať všade kde to bude možné, všetky s láskavým dovolením Bing. Toto sú samozrejme  len špekulácie. Keď už hovoríme o Bingu,  len tento týždeň Microsoft vypustil kampaň na podporu Bing, zameranú na firemné cloudové úložisko OneDrive. Po obmedzenú dobu, budú mať možnosť získať všetci noví aj existujúci členovia Bing Rewards 100 GB bezplatného úložného priestoru po dobu jedného roka. Po tom jednom roku si používatelia budú musieť zaplatiť 50 dolárov za rok.

Čo ak sa práve Microsoft s Windows 8.1 Bing berie  trasou Chrome OS? Názov znie až príliš závisle na internete, čo znamená, že aplikácia by mohla byť tzv cloud-based a operačný systém sa sám o sebe silne zameria na Internet Explorer 11. Novinka prichádza len dva dni po tom, čo prišla správa o tom, že spoločnosť Microsoft môže znížiť licenčný poplatok pre Windows Phone až o 70 percent. „Ak Microsoft zníži licenčný poplatok o 70% čo je celkom dosť ,  umožní ich produktu viac konkurencieschopnosti z hľadiska ceny,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Josef Infosonics Ram.

Uvidíme či pribudnú viac informácií o prvej aktualizácii pre Windows 8.1 a ďalšie úsilie spoločnosti Windows, vrátane zlučovania Windows RT a Windows Phone, počas BUILD konferencii v apríli.

Zdroj: Tomshardware