Domov Novinky Profesionálna AMD FirePro W9100 so 16 GB RAM na trhu

Profesionálna AMD FirePro W9100 so 16 GB RAM na trhu

Zdielať

AMD FirePro W9100Spoločnosť AMD oficiálne predstavila a uviedla na trh svoju novú najlepšiu profesionálnu grafickú kartu FirePro W9100, ktorá prichádza vybavená 16 GB pamäte GDDR5 RAM a sľubuje vysoký výkon 2,6 TFlops DP (double precision). AMD FirePro W9100 bola prezentovaná už na konci marca, kedy sme sa už mohli dozvedieť o jej vysokom výkone 5,24 TFlops, respektíve 2,62 TFlops (DP), čo je presne polovica.

AMD tiež prezradilo, že karta ponesie celých 16 GB vlastnej pamäte a tiež bude možné ju kombinovať s ďalšími tromi v jednom systéme, čo sľubuje aj slušné škálovanie výkonu. Okrem toho je nová FirePro vybavená šiestimi rozhraniami DisplayPort 1.2, ktoré umožní pripojiť šesť monitorov s rozlíšením 4K, čo sú napríklad nové Dell UltraSharp 4K . Popri tom sa ale objaví tiež v HP Z820 a HP Z620 Workstation alebo systémoch firiem ARMAR Ltd., BOXX Technologies, Colfax, LumaForge, Mouse Computer, PSSC Labs, Scan Computers Ltd., SilverDraft, Supermicro a ďalších.

AMD FirePro W9100 nám okrem už uvedených vlastností ponúknu podporu OpenCL 2.0 pre CAD / CAM / CAE a iné aplikácie a potom môžeme ešte spomenúť priepustnosť pamätí, ktorá na 512 bitové zbernicu dosahuje 320 GB/s. Samotná karta už má byť k dispozícii a ponúka ju hlavný partner firmy AMD, spoločnosť Sapphire technology.

Zdroj: Tlčová správa AMD

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno