Domov Novinky Microsoft dnes ukončil podporu pre Windows XP

Microsoft dnes ukončil podporu pre Windows XP

Zdielať

win-xp-koniecSpoločnosť Microsoft pre operačný systém Windows XP zabezpečovala podporu dlhých 12 rokov. Dnes nadišiel čas kedy s hardvérovými a softvérovými partnermi spoločnosť investovala do podpory novších technológií a tak prinášala používateľom tie najlepšie produkty a služby.

Technická podpora pre Windows XP ako aj automatické aktualizácie, ktoré pomáhali chrániť počítač už viac nie je dostupná. Spoločnosť tiež prestala poskytovať k stiahnutiu aplikáciu Microsoft Security Essentials, ktorá bola k dispozícii pre Windows XP. Ak aj máte nainštalovanú aplikáciu Microsoft Security Essentials, bude určitý čas dostávať aktualizácie podpisov malvéru, avšak to neznamená, že počítač je zabezpečený. Používanie operačného systému Windows XP je možné aj po skončení podpory a váš počítač bude fungovať rovnako ako predtým.

Problém môže byť, že je menej odolný voči bezpečnostným rizikám a vírusom. Internet Explorer 8 už taktiež nie je podporovaný a preto je možné, že po skončení podpory počítača so systémom Windows XP pripojený k internetu a používaní tohto prehliadača na surfovanie po webe, svoj počítač môžete vystavovať ďalším hrozbám. Čím ďalej tým viac výrobcov softvéru a hardvéru optimalizuje svoje produkty na novšie verzie systému Windows a dá sa očakávať, že so systémom Windows XP nebude možné používať viacero aplikácií a zariadení.

Zdroj: Microsoft