Domov Novinky Microsoft dnes ukončil podporu pre Windows XP

Microsoft dnes ukončil podporu pre Windows XP

Zdielať

win-xp-koniecSpoločnosť Microsoft pre operačný systém Windows XP zabezpečovala podporu dlhých 12 rokov. Dnes nadišiel čas kedy s hardvérovými a softvérovými partnermi spoločnosť investovala do podpory novších technológií a tak prinášala používateľom tie najlepšie produkty a služby.

Technická podpora pre Windows XP ako aj automatické aktualizácie, ktoré pomáhali chrániť počítač už viac nie je dostupná. Spoločnosť tiež prestala poskytovať k stiahnutiu aplikáciu Microsoft Security Essentials, ktorá bola k dispozícii pre Windows XP. Ak aj máte nainštalovanú aplikáciu Microsoft Security Essentials, bude určitý čas dostávať aktualizácie podpisov malvéru, avšak to neznamená, že počítač je zabezpečený. Používanie operačného systému Windows XP je možné aj po skončení podpory a váš počítač bude fungovať rovnako ako predtým.

Problém môže byť, že je menej odolný voči bezpečnostným rizikám a vírusom. Internet Explorer 8 už taktiež nie je podporovaný a preto je možné, že po skončení podpory počítača so systémom Windows XP pripojený k internetu a používaní tohto prehliadača na surfovanie po webe, svoj počítač môžete vystavovať ďalším hrozbám. Čím ďalej tým viac výrobcov softvéru a hardvéru optimalizuje svoje produkty na novšie verzie systému Windows a dá sa očakávať, že so systémom Windows XP nebude možné používať viacero aplikácií a zariadení.

Zdroj: Microsoft

Zdielať
Predchádzajúci článokLogitech predstavuje prvú prispôsobiteľnú hernú myš
Nasledujúci článokSamsung predstavuje nové pamäťové karty
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno