Domov Novinky Prichádzajú ultrarýchle SDUC Express karty!

Prichádzajú ultrarýchle SDUC Express karty!

Zdielať

Všetko zo začalo klasickými SD kartami, neskôr SDHC a SDXC. Hoci tieto karty v súčasnosti ponúkajú relatívne slušnú kapacitu a rýchlosť. My už vieme, že čoskoro bude ešte slušnejšia.

Dnes si môžete zakúpiť SD kartu s kapacitou 500GB, na trh pomaly prichádza verzia s kapacitou 1TB. A v súčasnosti je možné vyrobiť v štandarde SDXC kartu s až 2TB úložiskom. No tieto plány sa zrušili. Prečo? Asociácia SD sa rozhodla namiesto toho vyrobiť nový štandard kariet – SDUC Ex (SD Ultra Capacity Express). Ten teoreticky posunie hranicu z „len“ 2TB na úplne iný level.

SDUC

Hovorí sa o pamäti 128TB (131072GB). Okrem kapacity sa výrazne zmení aj rýchlosť prenosu dát. Tá sa predpokladá na 985 MB/s. Viete si to predstaviť?

Avšak, netreba sa radovať predčasne. Tento vývoj by mal trvať niekoľko rokov. Ako prvé sa budú objavovať 2TB, 4TB a 6TB verzie. Dokonca je dosť pravdepodobné, že na  používanie týchto kariet bude nutné si zaobstarať vynovený typ konektora. S príchodom SD kariet sa tak objavia zrejme aj nové typy čítačiek a zariadení na ich spracovanie. O hranici 128TB sa bude ešte chvíľu iba hovoriť.

Zdroj: androidpolice.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno