Domov Novinky Energy Music Box 9 – praktický pomocník do domácnosti

Energy Music Box 9 – praktický pomocník do domácnosti

Zdielať

Prenosné reproduktory sú veľmi populárnym príslušenstvom k mobilným zariadeniam. Otestovali sme zariadenie, ktoré sa hodí do obývačky, ale aj do izby k počítaču. Poďme sa pozrieť, čo ponúkne.

Energy Sistem je španielska spoločnosť, ktorá má v portfóliu viacero produktov. Nami testovaný model Music Box 9 ponúka papierovo 40W výkon a sľubuje veľmi dobrý zvuk – aká však bude realita? Rozmerovo nejde o najmenšie zariadenie a môžeme tiež pochybovať o ľahkom prenášaní, keďže testovaný produkt má rozmery 310×120×106 mm (Š×V×H) a hmotnosť 2085 gramov. Vhod príde na počúvanie ako doplnok pre mobilné zariadenia do domácnosti, alebo kancelárie.

Oceňujeme, že má reproduktor jednoduché ovládanie. Všetky hlavné ovládacie prvky sú na hornej strane. Je tu vypínač, plus a mínus na reguláciu hlasitosti, dopredu, play a dozadu na ovládanie piesní. K dispozícii je pritom viacero vstupov – bezdrôtové (cez Bluetooth 4.2), linkový AUX (pomocou kábla s 3,5 mm jack konektorom), prehrávanie z pamäťovej karty (microSD) a to najviac do kapacity 128GB alebo priamo FM rádio v spektre už štandardných frekvencii v FM pásme (87 – 108 MHz).

Na ľavej strane je nabíjací konektor a LED dióda indikujúca stav nabitia, AUX (3,5 mm audio jack), USB a slot na microSD karty. Na pravej strane sú LED diódy indikujúce ktorý vstup je použitý a tiež tlačidlo L-R, ktorým si možno navoliť ktorý reproduktor sa bude chovať ako ľavý a ktorý ako pravý. Ako jeden z mála totiž umožňuje spárovať naraz dva Music Box 9 a rozdeliť ich na samostatný ľavý a pravý kanál.

Celkovo má reproduktor dva stredové meniče a dva výškové, ktoré sú spredu a smerujú na používateľa. Sú ukryté za mriežkou. Dopĺňa ich veľký bassreflex zo zadnej strany pre lepšie basy. Na test sme používali pre tento účel najlepšiu možnú službu – Tidal HiFi v bezstratovej kvalite.  Ako sme sa v teste presvedčili, reproduktor nás naozaj veľmi milo prekvapil a jeho činnosť je výborná – vyrovnaná a nič jej nechýba.

Za nevýhodu považujeme výrazné pípnutia pri párovaní, alebo tiež zapnutí a vypnutí reproduktora. Najmä večer to pôsobí rušivým dojmom. Oceňujeme funkciu hands-free. Vďaka tomu ho možno použiť nielen na počúvanie obľúbenej hudby, ale aj na pohodlné vybavovanie telefonátov. Oceňujeme dlhú výdrž batérie, ktorá je na úrovni 20 hodín. Nabíjanie potom prebieha cez dodávaný adaptér, ktorý má okrúhly konektor.

Vstavaná batéria má kapacitu 4000 mAh a vďaka USB portu možno použiť reproduktor aj ako powerbank pre mobilné zariadenia. Síce možno z neho naraz nabíjať iba jedno zariadenie, ale v prípade potreby poteší. Podľa nás ide o praktické zariadenie, pričom svoje uplatnenie nájde nielen v domácnosti (napríklad v obývačke, či izbe), ale tiež v kancelárii.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno