Domov Novinky Nokia 3.1 a Nokia 8110 prichádzajú na náš trh

Nokia 3.1 a Nokia 8110 prichádzajú na náš trh

Zdielať

Novinky z portfólia HMD Global, Nokia 3.1 a Nokia 8110, mieria na slovenský trh. V prípade prvého ide o cenovo dostupný smartfón zaradený do programu Android One, ktorého odporúčaná cena je 139 eur. Nokia 8110 je inovovaný legendárny „banán“ z deväťdesiatych rokov za 79 eur.

Nokia 3 z predchádzajúceho roku sa stala doteraz najúspešnejším modelom z portfólia smartfónov HMD Global. Inovovaná Nokia 3.1 na ňu nadväzuje a ponúkne atraktívne spojenie materiálov a elegantného dizajnu. Telo tvorí hliníkový rám dvakrát brúsený diamantovým kotúčom. Displej so zaoblenými hranami a HD+ rozlíšením ponúkne uhlopriečku 5,2“ s pomerom strán 18:9, ktorý je zatiaľ typický skôr pre vyššie cenové kategórie. Chrániť ho bude odolné sklo 2.5D Corning Gorilla Glass.

Základom je osemjadrový procesor MediaTek 6750, ktorý vďaka zdvojnásobeniu počtu jadier oproti predchádzajúcej generácii ponúkne 50% nárast výkonu. Sekundujú mu 2GB RAM a pre aplikácie je pripravené 16GB úložisko. Vylepšený hlavný fotoaparát s automatickým zaostrovaním využíva 13 MPx snímač. Zároveň vo výbave nechýbajú senzory typické pre prémiové modely, takže je s telefónom možné uskutočňovať bezpečné NFC platby pomocou Google Pay, využívať na ňom AR aplikácie ako Pokémon Go alebo zhotovovať panoramatické zábery.

Po vzore niektorých svojich drahších kolegov sa aj Nokia 3.1 pripája k rodine zariadení v Android One programe, vďaka ktorému ponúkne softvér, ktorý spoločnosť Google starostlivo a kvalitne vyladila. Novinka tak bude tri roky dostávať mesačné bezpečnostné aktualizácie medzi prvými a po dobu dvoch rokov pravidelné aktualizácie operačného systému. Nokia 3.1 je na slovenskom trhu dostupná vo farebnom prevedení Black/Chrome, variant Blue/Copper príde do predaja neskôr.

Znovuzrodená legenda Nokia 8110 oživuje ikonický dizajn s vysúvacím krytom klávesnice a v aktuálnej verzii ponúkne aj podporu 4G sietí. Majitelia môžu v pokoji relaxovať a zabávať sa s vedomím, že všetky základné funkcie smartfónov sú v prípade potreby poruke. Poteší ich aj dobre známe prostredie telefónu, jednoduché používanie a intuitívne ovládanie výsuvného krytu, pomocou ktorého bude možné prijať alebo pridržať hovory.

Aj tento model nesie typické znaky telefónov Nokia, teda odolné spracovanie a spoľahlivý chod. Nokia 8110 ponúkne čisté VoLTE hovory a je tak perfektnou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú štýlový sekundárny telefón s podporou 4G sietí napríklad na nadchádzajúce letné festivaly. Oproti bežným tlačidlovým telefónom prinesie aj možnosť inštalácie rôznych aplikácií, medzi ktorými nechýbajú ani tie najobľúbenejšie, ako sú Google Assistant, Google Search, Google Maps, Facebook alebo Twitter.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno