Domov Novinky Playfre – nová hudobná služba zo Slovenska, ktorá je zadarmo

Playfre – nová hudobná služba zo Slovenska, ktorá je zadarmo

Zdielať

Playfre je služba, ktorá bola spustená len pred pár dňami. Ide o hudobnú službu ktorá je narozdiel od ostatných zadarmo, teda je určená pre väčšiu skupinu ľudí. Celá služba má prostredie odlišné od ostatných lebo boli tu pokusy o niečo podobné, ale vždy to bola len kopírka Spotify a podobne, team tvorcov sa snažia byť iní.

Playfre 01

Celý systém funguje tak, že vytvorili veľkú knižnicu interpretov zo Spotify a pridali k ich tvorbe videá z Youtube. Databáza Playfre obsahuje 50000 interpretov a 700000 skladieb. Služba využíva na prehrávanie hudby oficiálne Youtube API, na pozadí sú systémy, ktoré vyhľadávajú a upozorňujú na novinky zo sveta hudby, aby služba mala vždy obsah aktuálny.

Playfre 02 Playfre 03

Pri vyhľadávaní nových videí sa team ľudí snaží najprv čerpať z oficiálnych kanálov interpretov a až potom hľadať náhrady. Tvorcovia tvrdia, že tiež chcú ukázať interpretom, že free systém (podiel na views) im dokáže viac zarobiť ako platenie za tieto služby.

Playfre 04 Playfre 05

Tvorcovia si zá roveň uvedomujú, že veľká časť ľudí využíva na počúvanie hudby YouTube, ktorý nie je na takýto účel stvorený. Preto vytvorili takúto službu, aby mali títo ľudia lepšie prostredie na prehrávanie hudby, celých albumov. Aby tu našli denne novinky zo sveta hudby.

Playfre 07 Playfre 08

Playfre funguje zatiaľ na troch platformách a to web, mobilný web a Android aplikácia. Tvorcovia práve pripravujú iOS aplikáciu. Čo sa týka ľudí, ktorí na tomto projekte pracujú, tak ide všetko o mladých ľudí, ktorí chcú spraviť a dokázať niečo veľké zo Slovenska.

Zdroj: Playfre