Domov Novinky NVIDIA uvádza Android konzolu pre domácu zábavu

NVIDIA uvádza Android konzolu pre domácu zábavu

Zdielať

Na hernom veľtrhu Game Developer Conference v San Francisco sa uskutočnila tlačová konferencia spoločnosti NVIDIA, ktorá tu predstavila novú hernú konzolu z línie Shield, ktorá by mala konkurovať PlayStationu aj Xboxu, pričom jej cena by mala byť výrazne nižšia.

nvidia shield konzola 02

Konzola funguje na platforme Android TV, čo z nej robí multifunkčné zariadenie, ktoré nájde uplatnenie aj mimo hrania počítačových hier a spustíte na ňom aj aplikácie z obchodu Google Play Store. Dokáže dokonca prehrávať aj 4K video pri 60 snímkach za sekundu a podporuje 5.1 a 7.1 priestorový zvuk, čím sa z nej stáva ideálny doplnok k televízoru.

Najväčším lákadlom ale bude jej výkon, ktorý je údajne až dvojnásobný oproti konzole Xbox 360. Na svedomí to má čip z vlastnej dielne NVIDIA Tegra X1, o ktorom sme už informovali. Ten v sebe obsahuje osem procesorových jadier, 256 grafických jadier s architektúrou Maxwell. Túto výkonnú zostavu dopĺňa 3 GB operačnej pamäte.

nvidia shield konzola

Veľkosť vnútornej pamäte je len 16 GB, čo ale výrobca vyriešil pridaním slotu na microSD karty. Prítomný je HDMI a microUSB port, dva konektory USB 3.0, bezdrôtová technológia Bluetooth 4.2, dvojkanálové Wi-Fi ac a nájdeme tu aj Ethernet port s priepustnosťou až 1 Gbps.

Zo začiatku bude dostupných približne 50 herných titulov pre platformu a tisícky hier, ktoré sú v Google Play. Cena zariadenia vrátane ovládača Shield sa má pohybovať na úrovni 199 dolárov, v Európe bude stáť podobnú sumu v eurách.

Zdroj: TS