Domov Novinky Spoločnosť Huawei predstavila CarFi pre siete LTE Cat4

Spoločnosť Huawei predstavila CarFi pre siete LTE Cat4

Zdielať

Spoločnosť predstavila na veľtrhu MWC 2015 Huawei CarFi, mobilné WiFi 4G LTE zariadenie do automobilov. Prístroj čerpá inšpiráciu z elegantných kriviek golfovej palice, z automobilov sa vďaka tomuto zariadeniu stáva pojazdný WiFi hotspot, ktorý zvyšuje komfort každodenného života.

Huawei CarFi

Zariadenie umožňuje rýchlosť sťahovania dát až 150 Mbps, pripojenie až 10 zariadení a ľahké premiestnenie z jedného vozidla do druhého. Na ukážku toho aké výhody môžu inovácie prinášať spotrebiteľom, spoločnosť umiestnila zariadenia do 400 brandovaných vozidiel v Barcelone, v ktorých sa v priebehu veľtrhu môžu cestujúci pripojiť počas jazdy.

Pokiaľ nie je zistené žiadne zariadenia kompatibilné s WiFi, Huawei CarFi sa vypne. Aj vo vypnutom stave je však možné ho používať k nabíjaniu iných zariadení v priebehu prevádzky automobilu. Prístroj neobsahuje batériu, čo ho za veľmi teplého počasia chráni pred prehriatím. Má integrovanú samoregulačnú ochrannú funkciu, ktorá v prípade potreby automaticky zníži teplotu prístroja.

Zdroj: TS