Domov Novinky NVIDIA Shield TV 2017: Čo prináša a čo všetko sa zmenilo?

NVIDIA Shield TV 2017: Čo prináša a čo všetko sa zmenilo?

Zdielať

Na začiatku roka 2015 bola predstavená prvá konzola Shield TV od spoločnosti NVIDIA. Od tej doby sa až teraz dočkala nový model. Čo všetko sa zmenilo? To sa dozviete nižšie.

Na začiatku roka 2015 NVIDIA predstavila malú, ale na cenu veľmi výkonnú konzolu s názvom Shield TV. Obsahovala treba Tegra X1, čo je čip s ARM architektúrou, 3GB RAM, výstup až 4K, HDR, 60 fps cez HDMI. K dispozícii boli dve verzie – s kapacitou 16GB a 500GB diskom. A samozrejme Android ako operačný systém.

Produkt disponoval aj funkciou GeForce Now. Vďaka tomu možno hrať vybrané tituly cez cloud na počítačoch NVIDIA. Aspoň takto to definuje výrobca. Keď porovnáme pôvodnú verziu 2015 s tou súčasnou 2017, rozdiely sú hlavne v rozmeroch, kedy by mala byť verzia 2017 až o 40% menšia. Zmien sa dočkala konzola aj v portoch, keď pri základnej verzii chýba podpora microSD kariet.

Potom tu márne budete hľadať microUSB. Toto platí pri základnom modeli so 16GB úložiskom. Inak tomu bude pri verzii Pro s 500GB úložiskom. Tam obe zostalo. Hlavná zmena je predovšetkým pri ovládači. Dostal nový vzhľad, je tiež štíhlejší, ľahší a môžete ho nanovo pripojiť cez Bluetooth. Úzka, lesklá plocha medzi páčkami slúži ako ovládač hlasitosti.

Pod ním sú umiestnené tri tlačidlá. Späť, prehrať/pozastaviť a domov. Poklepaním na tlačidlá hlasitosti možno dosiahnuť tiež pozastavenie. Vstavaný mikrofón sa aktivuje pomocou tlačidla, čo by mala zmeniť chystaná aktualizácie na Google assistant. Potom bude mikrofón zapnutý stále za účelom počúvať, či ste nevyslovili „OK Google“.

Keď si budete chcieť pripojiť svoje slúchadlá, nemusíte zbytočne chodiť čokoľvek zapájať do televízora a ťahať dlhý kábel. Slúchadlá si zapojíte priamo do herného ovládača zospodu. Naopak, z vrchu nájdete USB pre dobíjanie. Shield TV novo podporuje infračervené ovládanie a na dodávanom diaľkovom ovládači zmizol konektor pre slúchadlá. Ten nájdete už len pri hernom ovládači, ktorý sa napája len batériami.

Systém sa dočkal aktualizácie, spoločne s novinkou prišiel aj Android Nougat (7.0). Táto aktualizácia je však vraj vydaná aj pre verziu 2015. V aktualizácii ide predovšetkým o ľahké prepracovanie prostredí. Hoci si na tejto konzole zahráte aj niekoľko zaujímavých titulov, viac poslúži skôr ako multimediálny prehrávač.

Zaobstarať ju možno okolo 220 eur s DPH za základný model a za model Pro si zaplatíte okolo 330 eur s DPH. Tu už je potrebné zvážiť, či kúpite PS4, Xbox One, či práve Shield TV. Ak chcete konzolu výhradne na hranie, tak vám poslúži v tomto segmente skôr práve PS4, alebo XONE. Avšak ako sme však spomenuli, ak hľadáte skvelý doplnok k TV na filmy, seriály – tak sa príde Shield TV vhod.

Zdroj: NVIDIA