Domov Novinky Nové tablety od Microsoftu: Surface 2 a Surface 2 Pro

Nové tablety od Microsoftu: Surface 2 a Surface 2 Pro

Zdielať

surface-2-keyboardAká je definícia šialenstva? Snaha vyrobiť rovnakú vec niekoľkokrát za sebou a očakávať iný výsledok.

Microsoft predstavil druhú generáciu tabletov Surface 2 a Surface 2 Pro. Microsoft vylepšil Surface a druhá generácia tak v porovnaní zo Surface Pro disponuje napríklad o 46% lepším zobrazením farieb na ClearType HD displeji, o 50% vyšší grafický výkon a celkovo sa výkon zvýšil o 20%. Porovnávanie nekončí a Microsoft tak zvýšil výdrž nového Surface Pro 2 o 75%.

Surface Pro 2 je určený hlavne pre profesionálnu prácu, čo Microsoft demonštroval hlavne rozpracovávaním videa, kde ich tablet dokázal spracovať video v kvalite 6K. Tablet bude dostupný v dvoch verziách s 64 GB/128 GB vnútornou pamäťou a 4 GB RAM, pre náročnejších užívateľov tu bude verzia s 256 GB/512 GB vnútornou pamäťou a 8 GB RAM. Chýbať nesmie USB 3.0, podpora microSD a mini DisplayPort.

surface-2-2

Predstavená bola aj dokovacia stanica, ktorá obsahuje tri USB 3.0, jeden USB 2.0, Mini DisplayPort, vstup pre Ethernet alebo vstup pre Audio in a Audio Out. Do nej sa tablet jednoducho zasunie a v spojení s jedným z klávesnicových puzdier sa z nej stane dôstojná náhrada notebooku alebo stolného počítača. Samozrejme nesmú chýbať ani rôzne puzdra a tak napríklad Power Cover s 30 Wh batériou a klávesnicou, ktorá by mala pridať tabletu celodennú výdrž. Naopak Type Cover vsadil na jednoduchosť a tenký profil a ponúka len klávesnicu. Nechýba ani Touch Cover, ktorý napríklad umožní mixovať hudbu pomocou Xbox Music.

microsoft-surface-2-pro-remix-music-project

Surface 2, ktorý je samozrejme tenší, ľahší a rýchlejší ako jeho predchodca, ponúkne 1080 p ClearType displej, podporu microSD kariet, USB 3.0, 32 alebo 64 GB vnútornej pamäte a Windows RT 8.1. Prvá generácia Surface totiž prišila na trh v dobe, kedy bolo na tablete s Windows RT dostupných približne 10 tisíc aplikácii. Dnes sa toto číslo zvýšilo desaťkrát a Microsoft je na svoje 100 tisíc aplikácii pyšný. Pre porovnanie s jedným miliónom aplikácii na Google Play je však stále čo doháňať a chválenie Microsoftu tak pôsobí skôr na smiech.

Surface 2

K Surface 2 a Surface 2 Pro tabletom naviac dostanete aplikáciu Best of Skype na rok zdarma a taktiež 200 GB v SkyDrive. Čo sa týka ceny, Surface 2 sa bude predávať od $449, Surface Pro 2 od $899. Či je to veľa, alebo málo a či budu mať tablety od Microsoftu úspech budú musieť posúdiť až trhy a samozrejme potenciálny záujemcovia. Tablety, rovnako ako aj príslušenstvo k nim by mali byť dostupné 22.októbra tohoto roku.

Surface 2 Pro

Tak čo si myslite o týchto tabletoch? Bude Surface 2 a Surface 2 Pro úspešnejší ako predchádzajúca generácia? Určite by sme ho veľmi radi vyskúšali, aby sme mohli aj pre Vás našich čitateľov pripraviť recenziu.

Surface 2 Musix Mix

Zdroj: Ign.com

Zdielať
Predchádzajúci článokBeats Electronics odkúpi akcie v HTC
Nasledujúci článokSamsung a blokovanie nových smartfónov na SIM kartu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno