Domov Novinky Nové tablety od Microsoftu: Surface 2 a Surface 2 Pro

Nové tablety od Microsoftu: Surface 2 a Surface 2 Pro

Zdielať

surface-2-keyboardAká je definícia šialenstva? Snaha vyrobiť rovnakú vec niekoľkokrát za sebou a očakávať iný výsledok.

Microsoft predstavil druhú generáciu tabletov Surface 2 a Surface 2 Pro. Microsoft vylepšil Surface a druhá generácia tak v porovnaní zo Surface Pro disponuje napríklad o 46% lepším zobrazením farieb na ClearType HD displeji, o 50% vyšší grafický výkon a celkovo sa výkon zvýšil o 20%. Porovnávanie nekončí a Microsoft tak zvýšil výdrž nového Surface Pro 2 o 75%.

Surface Pro 2 je určený hlavne pre profesionálnu prácu, čo Microsoft demonštroval hlavne rozpracovávaním videa, kde ich tablet dokázal spracovať video v kvalite 6K. Tablet bude dostupný v dvoch verziách s 64 GB/128 GB vnútornou pamäťou a 4 GB RAM, pre náročnejších užívateľov tu bude verzia s 256 GB/512 GB vnútornou pamäťou a 8 GB RAM. Chýbať nesmie USB 3.0, podpora microSD a mini DisplayPort.

surface-2-2

Predstavená bola aj dokovacia stanica, ktorá obsahuje tri USB 3.0, jeden USB 2.0, Mini DisplayPort, vstup pre Ethernet alebo vstup pre Audio in a Audio Out. Do nej sa tablet jednoducho zasunie a v spojení s jedným z klávesnicových puzdier sa z nej stane dôstojná náhrada notebooku alebo stolného počítača. Samozrejme nesmú chýbať ani rôzne puzdra a tak napríklad Power Cover s 30 Wh batériou a klávesnicou, ktorá by mala pridať tabletu celodennú výdrž. Naopak Type Cover vsadil na jednoduchosť a tenký profil a ponúka len klávesnicu. Nechýba ani Touch Cover, ktorý napríklad umožní mixovať hudbu pomocou Xbox Music.

microsoft-surface-2-pro-remix-music-project

Surface 2, ktorý je samozrejme tenší, ľahší a rýchlejší ako jeho predchodca, ponúkne 1080 p ClearType displej, podporu microSD kariet, USB 3.0, 32 alebo 64 GB vnútornej pamäte a Windows RT 8.1. Prvá generácia Surface totiž prišila na trh v dobe, kedy bolo na tablete s Windows RT dostupných približne 10 tisíc aplikácii. Dnes sa toto číslo zvýšilo desaťkrát a Microsoft je na svoje 100 tisíc aplikácii pyšný. Pre porovnanie s jedným miliónom aplikácii na Google Play je však stále čo doháňať a chválenie Microsoftu tak pôsobí skôr na smiech.

Surface 2

K Surface 2 a Surface 2 Pro tabletom naviac dostanete aplikáciu Best of Skype na rok zdarma a taktiež 200 GB v SkyDrive. Čo sa týka ceny, Surface 2 sa bude predávať od $449, Surface Pro 2 od $899. Či je to veľa, alebo málo a či budu mať tablety od Microsoftu úspech budú musieť posúdiť až trhy a samozrejme potenciálny záujemcovia. Tablety, rovnako ako aj príslušenstvo k nim by mali byť dostupné 22.októbra tohoto roku.

Surface 2 Pro

Tak čo si myslite o týchto tabletoch? Bude Surface 2 a Surface 2 Pro úspešnejší ako predchádzajúca generácia? Určite by sme ho veľmi radi vyskúšali, aby sme mohli aj pre Vás našich čitateľov pripraviť recenziu.

Surface 2 Musix Mix

Zdroj: Ign.com