Domov Novinky Dnes je 15 rokov od založenia spoločnosti Google

Dnes je 15 rokov od založenia spoločnosti Google

Zdielať

googleSpoločnosť Google má dnes pekných 15 rokov od založenia spoločnosti. Pokiaľ ste dnes prišli na stránku vyhľadávača Google mohli ste si zahrať aj hru. 

Začiatky spoločnosti sú od roku 1997, keď Larry Page a Sergej Brin na akademickej pôde Standfordskej univerzity prišli s myšlienkou vylepšiť vyhľadávanie na internete. Google mal v roku 1998 sídlo v malej garáži v Santa Margarite a dnes disponuje viac ako 70 pobočkami po celom svete, ako aj na Slovensku. Hlavné sídlo Googlu sa nachádza v Googleplexe – v Mountain View, Kalifornii.

google1

Google v prvých rokoch pôsobenia na trhu rástol rýchlym tempom. V roku 2001 vyhľadávač indexoval už viac ako 3 miliardy webových stránok a tento počet ďalej stúpal. Google postupne začal predstavovať ďalšie služby, bez ktorých si dnes už fungovanie na internete niektorí ani nevedia predstaviť. Medzi najpopulárnejšie samozrejme patrí GMail, Google mapy, video portál YouTube, Google Street View, Google Drive, Google Earth, Google+ a iné.  V roku 2008 bola predstavená verejnosti aj prvá verzia, dnes už najobľúbenejšieho, operačného systému Android. Vtedy sa objavil v smartfóne spoločnosti HTC s názvom HTC Dream, alebo tiež pod názvom T-mobile G1. Svoj prvý smartfón vyrobila spoločnosť v spolupráci s HTC, volal sa Nexus One.

Aj takto vyzeral Google prehliadač:

Google3

A takto firma
google2

Zdroj: Dailymail.co.uk