Domov Novinky Samsung a blokovanie nových smartfónov na SIM kartu

Samsung a blokovanie nových smartfónov na SIM kartu

Zdielať

boo-keun-yoonSamsung začal blokovať svoje smartfóny s operačným systémom Android. Prvé Informácie pochádzajú od anglického operátora Clove, ktorý získal nové smartfóny Samsung Galaxy Note 3 s upozornením, že zariadenia sú uzamknuté pre daný región.

Samsung v Nemecku vydalo oficiálne prehlásenie, ktoré prinieslo ďalšie detaily. Samsung začal blokovať len zariadenia, ktoré sú vyrobené na konci júla 2013 to platí pre modely Samsung Galaxy S III, Galaxy S II, Galaxy  S4, Galaxy S4 mini, Galaxy Note a Galaxy Note 3. Uzamknutie využíva MCC (Mobile Country Code) čiže medzinárodné smerové číslo mobilnej siete vašej SIM karty.

Smartfóny sú blokované na SIM kartu v regióne, v ktorom ho majiteľ zakúpi. Napríklad, ak si u nás zadovážite nový smartfón, ktorý spadá pod nové pravidlá, budete ho môcť využívať so SIM kartou Európskeho operátora. Zároveň platí pravidlo, že pokiaľ je zariadenie zakúpené inej krajine, ale používateľ ho pred vývozom neaktivuje, mate možnosť bezplatne ho odomknúť pomocou servisného partnera Samsung.

samsung-blokovanie-zariadeni

Spoločnosť nepovedala dôvod, ktorý stojí za zavedením blokovania svojich smartfónov. Zrejme sa však jedná o zamedzenie šedého trhu a  zariadenia idú mimo distribučného kanálu a často aj za vysoké ceny. Hoci sa v budúcnosti takmer určite objaví možnosť, ako odstrániť blokovanie SIM karty bude to zrejme za cenu, že užívateľ stratí záruku.

Najnovšie informácie vravia, že zariadenia je možné používať aj so SIM kartou od iných mobilných operátorov mimo daný región. Zariadenie vyrobené po Júli 2013 je totiž odomknutý hneď po prvom spustení, musí byť však aktivovaný so SIM kartou toho trhu, pre ktorý je určený. Napríklad kúpite nový Galaxy Note 3 na Slovensku kde ho aj aktivujete, budete môcť bezproblémovo používať aj v mimo Európy.

Zdroj: Gsmarena.com

Zdielať
Predchádzajúci článokNové tablety od Microsoftu: Surface 2 a Surface 2 Pro
Nasledujúci článokSiedma generácia ESET Smart Security a ESET NOD32
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno