Domov Novinky Nová technológia premení displej na biometrický senzor

Nová technológia premení displej na biometrický senzor

Zdielať

Momentálne je populárne dávať do smartfónov biometrické senzory, ktoré oskenujú odtlačok prsta či dokonca sietnicu oka. Väčšinou výrobca na to vytvorí špeciálny senzor, pri niektorých ale takýto senzor implementuje do hlavného tlačidla. Čo ale ak by bol biometrický senzor súčasťou displeja? Práve na to sa zameriava nová technológia, ktorú sa snažia vyvinúť výskumníci z Yahoo Labs.

yahoo labs biometricky senzor

Táto technológia nazvaná „Bodyprint“ integruje biometrický senzor do dotykovej obrazovky. Keďže rozlíšenie displeja má oveľa menšiu hustotu ako klasické skenery odtlačkov prstov, skenovať by sa dali väčšie časti, ako dlane, päsť či dokonca ucho.

Týmto spôsobom by sa uľahčilo odomykanie zariadenia pri prichádzajúcom hovore, kde by stačilo priložiť smartfón k uchu, čím by sa odomkol a zároveň aj prijal hovor. Samozrejme to je len jeden príklad, akým by sa dokázala táto zaujímavá technológia implementovať do každodennej rutiny spojenej s telefónom.
yahoo labs biometricky senzor 01

Technológia bude prezentovaná na Computer-Human Interaction Conference (CHI) v Južnej Kórei. Zatiaľ ale už stihli otestovať 12 účastníkov, ktorých dokázal takýto senzor rozpoznať s 99,98% presnosťou, čo je naozaj úctyhodné číslo na začínajúcu technológiu. Aj keď ešte ubehne nejaký čas, kým sa takáto technológia implementuje do prvých zariadení, výsledky sú viac ako sľubné.

Zdroj: androidauthority