Domov Novinky Netgear uvádza nový trojpásmový mesh extender

Netgear uvádza nový trojpásmový mesh extender

Zdielať

Spoločnosť Netgear uvádza na náš trh nový trojpásmový bezdrôtový mesh extender Nighthawk X6 (EX7700). Novinka ponúka rýchlejšie pripojenie a širšie pokrytie existujúce siete Wi-Fi.

Nový bezdrôtový mesh extender so štvorjadrovým procesorom používa trojpásmovú Wi-Fi technológiu FastLane, ktorá využíva vyhradený bezdrôtový 5 GHz kanál pre vzájomnú komunikáciu medzi extenderom a routerom. Táto technológia poskytuje rýchle pripojenie s kombinovanou rýchlosťou až 2,2 Gbps (866 + 866 + 400 Mbps). Výhodou nového zariadenia je tiež možnosť využitia jednotného názvu a hesla pre siete vytvorené zvlášť routerom a extenderom. Zatiaľ čo u klasických extenderov sa používatelia museli ku každej sieti prihlasovať zvlášť, v prípade Nighthawk X6 to tak neplatí a používatelia sa môžu plynulo pohybovať naprieč domácností bez negatívneho dopadu na stav či kvalitu pripojenia.

O výber konkrétnej siete sa stará technológia smart roaming, ktorá pre zariadenie automaticky vyberie najoptimálnejšiu sieť. Jednoduché nastavenie a správu mesh extenderu zaisťuje inštalácia cez webový prehliadač a funkcie Push ‘N’ Connect využívajúcu WPS. Stav bezdrôtovej siete si používatelia môžu overiť cez mobilnú aplikáciu WiFi Analytics dostupnú pre operačný systém Android. Súčasťou nového mesh extenderu sú tiež dva gigabitové ethernetové porty umožňujúce káblové pripojenie ľubovoľných zariadení. Mesh extender Nighthawk X6 je v predaji za odporúčanú cenu 132 eur.