Domov Novinky Epson odhalil novú radu veľkoformátových tlačiarní

Epson odhalil novú radu veľkoformátových tlačiarní

Zdielať

Epson taktiež zavítal na CES 2016, avšak na nedávnom veľtrhu VISCOM poodhalil svoje technológie veľko-formátových tlačiarní. Nová rada SC-S je navrhnutá najmä štatistickými prieskumami trhu, spätnou väzbou, či testovaním. Práve modely tejto triedy ponúknu používateľom presnú tlač plagátov a označovacej grafiky. Spoločne so službami a servisnou podporou ponúka dlhšiu bezobslužnú prevádzku a tak pomáha dosiahnuť maximálnu produktivitu. SC-S príde s modelmi SC-S80610, SC-S60610, SC-S40610.

Epson-scms40610

Tieto tlačiarne boli navrhnuté a vytvorené spoločnosťou Epson, čo zaručuje ich bezproblémové fungovanie v najvyššej kvalite. Vhodné sú na označenia, výzdobovú i špičkovú grafiku, čo zaručuje bezkonkurenčné výsledky v celej škále využitia. Vďaka automatizovanému systému riadenia a napnutia materiálov dosiahneme neprekonateľnú presnosť tlače, napríklad pri výstavnej grafike, pri plagátoch, reklamných paneloch, tapetách a iných. Systém pracuje s podávaním antistatických prítlačných valcov s veľkým priemerom, ktoré zabezpečujú upnutie a presnosť podávania materiálu.

scfs60610-epson

Vďaka využitiu tlačových hláv Epson PrecisionCore TFP najnovšej generácie je záruka vynikajúcej tlače so špičkovými farbami samozrejmosťou a to najmä pri využití Epson atramentu UltraChrome GS3, alebo červeného atramentu GS3, ktoré vďaka novému zloženiu pomáhajú používateľovi dosiahnuť širšiu škálu farieb, čím vynikajú v ich reprodukcii. SC-S80610 s dodatočným červeným a oranžovým atramentom ešte viac rozširuje farebný priestor a možnosti kvalitnej tlače. “Precision Dot“ je režim vysoko presného umiestnenia tlačových bodov, ktorý dokáže zlepšiť celkovú kvalitu na rade médii, vinylov, plátien, fotopapierov a iných.

epson_chrome_inkoust

Kateřina Sedláčková, ProGraphics Account Manager pre Epson CZ & SK, k produktom povedala: „Počúvali sme názory zákazníkov vychádzajúce z predchádzajúcich skúseností s radou našich signage tlačiarní a na základe ich požiadaviek sme postupovali pri ďalšom vývoji. Výsledkom našej snahy je nový špičkový rad produktov nabitých pokročilými technológiami, ktoré zaručujú úplnú presnosť a kvalitu. Ide o skutočný vrchol znalostí a odbornosti spoločnosti Epson v tomto obore.“

Epson Ultrachrome GSX Ink

Súčasťou tlačiarní je aj veľký priehľadný predný kryt, ktorý poskytuje náhľad priebehu tlače s LED osvetlením a umožňuje aj kontrolu finálneho vytlačeného exemplára. Epson pochopil, že produktivita je pre všetkých používateľov kľúčová a preto implementoval do tlačiarní aj funkcie, ako automatickú údržbu tlačovej hlavy či zberný systém rozprášeného atramentu. Tlačiarne SC-S60610 a SC-S40610 budú na trhu dostupné od januára 2016 za 19995 až 12995€. Drahší model SC-S80610 bude dostupný za cenu 21295€.

Zdroj: TS