Domov Novinky Microsoft testuje aplikáciu, ktorá používateľovi prečíta noviny

Microsoft testuje aplikáciu, ktorá používateľovi prečíta noviny

Zdielať

Microsoft testuje potichu aplikáciu, ktorá sa zdá byť určenou pre ľudí, ktorí nestíhajú prijímať nekonečné prúdy nových správ, pričom táto aplikácia by to mala uľahčiť v podobe čítania zhrnutia článkov. Aplikácia s názvom NewsCast (spravodajstvo), pre iOS zariadenia, oficiálne nebola oznámená. Aplikácia sa vyznačuje jednoduchosťou a bude čítať a zobrazovať názvy článkov.

NewsCast-preview

Po vybratí názvu článku si používateľ bude môcť spustiť zvukovú stopu článku. Vďaka vstavanému prehliadaču si používateľ môže článok uložiť na čítanie neskôr a taktiež si môže zobraziť aj jeho textovú stopu. Je navrhnutá tak, aby bol používateľ vždy v obraze a dostával iba najaktuálnejšie informácie, každá zvuková stopa je 30 sekúnd dlhá, takže používateľ môže aj šoférovať a vypočuť si najnovšie správy priamo zo svojho iPhonu. Okrem iného ponúka možnosť vybrať si medzi regionálnymi, či celosvetovými správami.

NewsCast-02

O prečítanie správ sa postarajú dva voliteľné hlasy, oba sú mierne robotické, čo otvára dvere konverzie na Cortanu. Aplikácia momentálne fungujú iba pre iOS zariadenia, preto je tento krok od Microsoftu pomerne prekvapivý, že s podobným projektom neprišli pre svoje zariadenia. Aplikácia sa dala sťahovať iba obmedzený čas z oficiálnej stránky, pokým Microsoft obsah nestiahol.

Čas stiahnutia zo stránky bližšie nešpecifikoval a aplikácia sa neocitla ani v App Store. Ako sa vyjadril zdroj, uchmatnite si aplikáciu čím skôr. Link na stiahnutie momentálne nefunguje, stránka hlási, že aplikácia bola zastavená. Nevylučuje sa ale ďalšie fungovanie v budúcnosti.

Zdroje: ITworld, Neowin