Domov Novinky Google bude vyrábať telefóny pre Afriku

Google bude vyrábať telefóny pre Afriku

Zdielať

Google prišiel s projektom lacných smartfónov pre africké krajiny.

google_africa

Konkrétne ide o šesť chudobnejších krajín Afriky, kde si ľudia stále nemôžu dovoliť zariadenie s prístupom na internet. O týchto lacných telefónov informovala firma Infinix, ktorá ich aj vyrába a oznámila, že  telefóny budú stáť 87 dolárov. Telefóny budú v obchodoch v Nigérii a prostredníctvom Jumie bude dostupný aj v online predaji v piatich ďalších krajinách: Egypt, Ghana, Pobrežie slonoviny, Keňa a Maroko. Najchudobnejšie krajiny, ako Somálsko a Sudán nie sú zahrnuté v tomto projekte.

Google pracuje s Infinixom na telefóne pod označením Hot 2, ktorý bude zahrnutý v projekte s názvom Android One. Tento projekt predstavuje úsilie tlačiť ceny telefónov dole v takých č9astiach sveta, kde sa počítač pokladá za luxus, ktorý takmer nikto nemá. Firma preto rokuje s výrobcom telefónov, ako to dosiahnuť a chce na smartfóny inštalovať najnovší operačný systém Android. Prvé telefóny dostanú Android Lollipop 5.1, no postupom času dostanú update na najnovší, pred pár dňami oznámený Marshmallow. Rozdiel ceny je obrovský, oproti dnešným zariadeniam s najnovším Androidom.

infinix_hot

Infinix Hot 2 bude mať štvorjadrový procesor s frekvenciou 1,3 GHz, 5“ displej, 1 GB RAM a obsahovať bude 8 MPx zadný fotoaparát a 2 MPx predný fotoaparát. 16 GB základné úložisko bude možné rozšíriť aj SD kartou. Hot 2 bude podporovať Wi-Fi, GPS, GPRS a 3G, LTE sieť podporovaná nebude. Na zariadení nebude možné ani počúvať rádio, nakoľko nepodporuje FM. O výdrž zariadenia sa postará 2200 mAh Li-on batéria.

Zdroj: NBCnews