Domov Novinky Mantle patch pre Thief k dispozicií

Mantle patch pre Thief k dispozicií

Zdielať

ThiefPočnúc 18. marcom AMD a Eidos Montreal vydali patch pre Thief, ktorý na grafických kartách GNC 1.0,2.0 aktivuje Mantle a True Audio(GCN 2.0). Funkcionalita sa nachádza v poslednom beta ovládači Catalyst.

AMD tvrdí, že tento patch je benefitom naprieč platformami, nakoľko pridáva výkon na AMD HW a prináša lepšie audio.  AMD testovali výkon na bežných PC konfiguráciách, ktoré ukazujú nárast výkonu až 49%. Zostava sa skladala z FX-8350 a Radeonu 290X, Thief bežal na maximálne nastavenie a v rozlíšení 1080p. Na bežnejšej PC zostave – i5-4670K s Radeonom 280X bol nárast iba do 5%.  Podľa AMD, High-end zostava s i7-4960X a Radeonom 290X uvidí nárast do 10%. Techspot pripravuje test Mantle v Thief a Battlefield 4, odporúčame sledovať ich web pre reálne testy.

Pre hráčov, ktorí chcú Mantle a TrueAudio v Thief, je nutné stiahnuť patch cez STEAM. Ďalej stiahnuť Catalyst 14.3 Beta TU. Už sú známe prvé problémy s Mantle v hre, ako je chýbajúca  podpora Multi-GPU či limit v pamäti v grafických kartách s 2 GB VRAM.

Zdroj: Techspot