Domov Novinky Pre Macy bola spustená nová alternatíva Mac App Storu

Pre Macy bola spustená nová alternatíva Mac App Storu

Zdielať

Po fiasku s Mac App Store priamo od Applu sa ponúkla zaujímavá alternatíva aplikačného obchodu pre Macy. Reč je o projekte Setapp, ktorý si kladie za cieľ dostať jednoducho tie najzaujímavejšie programy a vývojárov na obchod.

Mac App Store bol spustený v roku 2011 spoločne s vydaním Mac OS Snow Leopard. Mnohí si sľubovali revolúciu v spôsobe inštalácie a aktualizácie programov aj na jablčných počítačoch.

Nadšenie však rýchlo schladila studená sprcha, keďže Applu sa do dnes nepodarilo dostať zaujímavý počet väčších vývojárov na svoj Store, pretože je jednoducho nezaujíma. Teraz sa však s Mac App Store pomaly lúči aj tí, ktorí svoje programy distribuovali práve touto cestou.

Apple na to však nijako nereaguje a nič neprospieva, preto zrejme nechá svoj Store pre Macy zaniknúť. Ako zaujímavá alternatíva sa tak dnes javí projekt Setapp, ktorý za mesačný poplatok 10 dolárov ponúkne momentálne 61 aplikácií, ktorých ponuka sa bude samozrejme rozrastať. Vývojári by mali príjemné podmienky v podobe trvalého príjmu a to v podobe až 70% zárobkov Setappu.

Ponuka je momentálne síce skôr smiešna, avšak už veľmi zaujímavá a my veríme, že sa ponuka rozrastie a na Macy sa konečne dostane alternatíva, ktorá dovolí jeho používateľom jednoducho získavať, spravovať a aktualizovať svoje programy a to za prijateľný poplatok (vzhľadom na to, že všetky aplikácie, ktoré zo Setappu sťahujete, sú už samozrejme neplatené). Ak vás projekt zaujal, môžete si ho vyskúšať na jeden mesiac zadarmo.

Zdroj: LifeHacker, Setapp

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno