Domov Novinky Júlové rebríčky AnTuTu sú bez veľkých zmien

Júlové rebríčky AnTuTu sú bez veľkých zmien

Zdielať

Výkonnostné rebríčky benchmarku AnTuTu patria medzi výrobcami telefónov k veľmi sledovaným, pretože ide o prestížnu záležitosť ako stvorenú na reklamné PR.

V minulosti sme boli dokonca svedkami viacerých podvodov pri „optimalizácii“ telefónov práve pre potreby tohto benchmarku. Každý mesiac sa tak dočkáme nového hodnotenia, ktoré sa vypočíta ako priemer z dostupných výsledkov, takže sa občas telefóny ľahko posúvajú. A ako sme na tom v high-end a midrange kategóriách za tohtoročnú júl?

V podstate bez nejakých extra veľkých zmien, pretože väčšinou ide práve len o posuny jednotlivých už existujúcich modelov. Najvýkonnejšia kategória je skoro až nudne ovládnutá procesorom Snapdragon 865, ktorý je vo všetkých desiatich kúskoch v rebríčku. Na čele sa stále drží OPPO Find X2 Pro a vďaka lepším júlovým priemerom ho potom nasleduje sesterské OPPO Find X2. Na tretie miesto poskočilo Redmi K30 Pro v špeciálnej 12GB edícii a odsunulo tak pod seba Xiaomi Mi 10 Pro. Uvidíme ako s poradím zamáva čerstvo predstavená herná monštrum Qualcomm Snapdragon 865+. Už by to predsa len chcelo zmenu.

Po dominanciu Snapdragon v high-end kategórii je potom pohľad na strednú triedu opäť pomerne prekvapivý. Jediným Snapdragon je na poslednej priečke pretaktujú SD768, ktorý sa drží zubami nechtami. Inak je čelo ovládnuté procesormi MediaTek s Dimensity 1000L (OPPO Reno 3 5G) alebo Dimensity 820 (Redmi 10X a 10 Pro). Zvyšok si potom delia Kirin 985 a 820 od Huawei.

Samozrejme ako vždy ide len v AnTuTu o syntetické testy hrubého výkonu, ktoré sa nevyhnutne nemusia odraziť v celkovej svižnosti telefónov v reálnom nasadení. Každý výrobca používa rôznu nadstavbu operačného systému. Zatiaľ čo OxygenOS (HydrogenOS) patrí medzi najlepšie a najoptimalizovanejšie, iné patria medzi horšie a menej optimalizované alebo viac „preplácané“ rôznymi funkciami v nadstavbách. Napriek tomu je však aj rebríček zaujímavý ukazovateľ pokiaľ ide o tzv. základný „hrubý výkon“.

Zdroj: GCh