Domov Novinky Samsung Galaxy Z Fold 2 predstavený, ponúka vylepšenia

Samsung Galaxy Z Fold 2 predstavený, ponúka vylepšenia

Zdielať

Okrem dvoch telefónoch série Note 20 bol prezentovaný na akcii „Galaxy Unpacked“ je skladací Samsung Galaxy Z Fold 2, pričom prvá generácia bola predstavená len na začiatku roka.

Prvá generácia zariadenia mala problémy so sklopným mechanizmom displeja, ktoré sa nakoniec vyriešili a prvý Fold sa aj napriek svojej cene stal pomerne úspešným. Druhá generácia tohto skladacieho modelu je vylepšená vo všetkých smeroch, takže jej uvedenie na trh by snáď nemalo byť ohrozené. Samsung Galaxy Z Fold 2 síce nebol predstavený so všetkým a výrobca len načrtol niektoré parametre. Detailné uvedenie telefónu by malo prebehnúť online na začiatku budúceho mesiaca. Už ale na prvý pohľad je jasné, že si výrobca dal záležať a pripravil ohybný telefón, ktorý bude úplne presne zodpovedať tomu, čo používatelia od takého stroja očakávajú.

Oba displeje sú plne funkčné a menší z nich má 6,2“ a je typu Super AMOLED. Došlo teda k veľkému navýšeniu veľkosti v porovnaní s prvou generáciou. Rámčeky sú veľmi úzke a v hornej časti obrazovky je „diera“ pre 10 MPx kameru. Zadnému panelu dominuje obdĺžnikový modul fotoaparátu s tromi snímačmi a LED bleskom. Senzory majú rozlíšenie trikrát 12 MPx. V rozloženom stave má vnútornú Dynamic AMOLED displej uhlopriečku 7,6“. Aj tu je to mierny nárast oproti predchádzajúcej verzii, ktorá mala 7,3“. Opäť tu nájdeme „dieru“ pre 10 MPx kameru. Výrobca uviedol, že obrazovka je vyrobená z tenkého skla UTG, ktoré by malo zlepšiť flexibilitu a obmedziť praskanie pri skladaní. Rozlíšenie displeja je 2208×1768 pixelov a obnovovacia frekvencia sa zvýšila na 120 Hz. Vnútorný, ale aj vonkajší displej má podporu HDR10+.

Vzhľadom k tomu, že Galaxy Z Fold 2 je skutočne prémiovým prístrojom poháňa ho procesor Qualcomm Snapdragon 865+. Je teda jasné, že podpora 5G nechýba. Výbavu dopĺňa 12GB operačnej pamäte LPDDR5 a 256GB interného úložiska UFS 3.1. V prípade vnútornej pamäte ide o zníženie kapacity oproti prvej generácii, ktorá mala 512GB. Naopak kapacita batérie narástla na 4500 mAh a má podporu 25W nabíjania cez kábel, 11W bezdrôtového nabíjania a 4,5W reverzného nabíjania. Snímač odtlačkov prstov je na hrane prístroja. Konektivitu zastupuje okrem 5G aj LTE, Bluetooth 5.1, NFC, GPS a Wi-Fi 6. Operačným systémom je Android 10 s nadstavbou UI 2.1.

Telefón bude ešte podrobnejšie predstavený 1. septembra a do predaja by sa mal údajne dostať zhruba v polovici budúceho mesiaca. Preto zatiaľ nebola jeho cena zverejnená a tiež ani presný dátum začiatku predaja.

Zdroj: GCh

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno