Domov Novinky Jolla vydala aktualizáciu pre SailfishOS

Jolla vydala aktualizáciu pre SailfishOS

Zdielať

jolla-updateJolla vydala aktualizáciu 5 pre ich Sailfish OS. Paarlampi, nový firmware prináša nové funkcie operačného systému a zaoberá sa pomerne málo  jej nedostatkami.

Verzia 1.0.5.16  Sailfish OS umožňuje používateľom Jolla smartfónu obojsmernú synchronizáciu Exchange kontaktov, rovnako ako nastaviť predvolený účet pre odosielanie e-mailov. Funkciu MMS  nakoniec priviedol do operačného systému, vrátane možnosti prijímať nastavenia prístupového bodu nosiča OTA. Navyše, EXIF ​​dáta sú teraz uložené na fotografiách zhotoveným fotoaparátom Jolla. Používatelia môžu tiež ukladať GPS súradnice obrazov, ktoré boli nasnímané pri smartfóne.

Gestá a zvuky klávesnice môžu byť vylepšené v nastavení zariadenia. Opravy chýb a vylepšenia sú v hojnom počte. Najpozoruhodnejšou je bezpečnostná oprava, ktorá rieši OpenSSL “heartbleed”. Android runtime bola optimalizovaná príliš. Nová verzia OS umožní správnu podporu pre nainštalované aplikácie, rovnako ako zvýšenie výkonu 2D/3D okrem iného.

Na koniec ešte základné špecifikácie smartfónu:

Operačný systém: SailfishOS
Chipset: Qualcomm Snapdragon 400
Procesor: dvojjadrový 1,4 GHz
Grafický procesor: Adreno 305
Rozmery: 131×68×10 mm
Hmotnosť: 141 gramov
Displej: 4,5 palcový IPS, 960×540 pixelov, Gorilla Glass 2
Fotoaparát: 8 MPx, LED blesk, autofókus a predný 2 MPx
Pamäť: 1 GB RAM + 16 GB ROM + microSD karta (do 64 GB)
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB, prenos Wi-Fi (802.11 b/g/n), NFC
Batéria: Li-Ion 2 100 mAh

Celý zoznám úprav v aktualizácii Sailfish Paarlampi si môžte prečítať v zdrojovom odkaze nižšie.

Zdroj: GSMarena, Jollausers

Zdielať
Predchádzajúci článokLenovo predstaví osemjadrový smartfón za 130 dolárov
Nasledujúci článokPorovnanie špecifikácii Galaxy S5 vs OnePlus One
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno