Domov Novinky Dropbox: Carousel App pre foto a video organizáciu

Dropbox: Carousel App pre foto a video organizáciu

Zdielať

DropboxCloudová spoločnosť Dropbox predstavila novinky na akcii v San Franciscu. Vyzerá to, že spoločnosť prichádza s pokusom zvýšiť svoju ​​líniu produktov tým, že ponúka sadu nových služieb.

Medzi nové služby patria: nové fotoaplikácie s názvom Carousel, e-mailovú službu s názvom Mailbox a nástroje balíka Microsoft Office pre spoluprácu s názvom Project Harmony. Dropbox spravil „haló“ okolo aplikácie Carousel ako „jedno miesto pre všetky vaše spomienky“. Nová aplikácia bude ukladať a spravovať toľko videí a fotografií, ako môžu byť zahrnuté do cloudu Dropbox.

Carousel umožňuje používateľovi prístup k ich obrázkom pomocou akéhokoľvek Android a iOS zariadenia prostredníctvom cloudu a pomáha používateľom zdieľať fotografie ľahko a bezpečne s priateľmi a rodinou. „Sťahujeme sa z jednej aplikácie s názvom Dropbox do celej tejto rodiny aplikácií,“ povedal Houston, pretože spoločnosť si kladie za cieľ vytvoriť „veľké skúsenosti, ktoré nie sú len ukladať svoje veci, ale priviesť ich k životu.“

Používatelia už nebudú musieť používať aplikácie alebo funkcie, ktoré majú limitované úložisko, ako napríklad e-mailové prílohy, aby sa mohli podeliť o svoje fotografie. Rolovacie koliesko v aplikácii tiež umožňuje používateľom pohybovať sa dopredu alebo dozadu v čase a nástroj pre zdieľanie môže byť využitý prostredníctvom ľubovoľnej e-mailovej adresy alebo telefónneho čísla, bez ohľadu na to, či má príjemca Dropbox účet.

Vývoj aplikácie a služby v okolí pôvodného úložiska a zdieľanie funkcie Dropbox je možno jeden z najúčinnejších metód pre tohto úložisko cloudovej spoločnosti a tak prilákať a udržať si zákazníkov. Dropbox rozširuje sortiment svojich výrobkov a tak sa vydáva po stopách Facebooku, Googlu a Twitteru, ktorý taktiež čím ďalej tým viac rozširuje a vyvíja ďalšie aplikácie.

Dlho očakávaná aplikácia Mailbox pre Android bol tiež predstavený spolu s novou stolnou verziu služby. Aplikácia bude používať ovládacie prvky hry založené na špeciálnych pohyboch a UI ako aplikácia iOS, a zatiaľ čo Android aplikácia je už teraz k dispozícii. Desktop verzia bude vypustená v najbližších niekoľkých týždňoch. Predstavili kombinované použitie Carouselu a MailBoxu „Môžeme poslať stovky fotografií v rovnakej chvíli,“ povedal Gentry Underwood, zakladateľ e-mailovej služby Dropbox.

MailBox

V neposlednom rade bol oznámený aj nový Dropbox podporujúci editáciu a spoluprácu s nástrojmi pre Microsoft Office s názvom Project Harmony. Vďaka projektu Harmony, bude Dropbox pre podnikateľov.Budú môcť vidieť, keď iní budú prezerať rovnaký dokument Microsoft Office v reálnom čase. Dropbox pre Biznis je k dispozícii pre verejnosť práve teraz, kedy používateľ dostane dva účty, jeden pre osobné súbory a jeden pre prácu. Cena bola stanovená na 15 dolárov pre používateľa na mesiac, bez súborového limitu a minimálne pre päť používateľov.

CEO Dropboxu, Houston oznámil, že spoločnosť má 275 miliónov používateľov a takmer 700 zamestnancov. Spoločnosť sa pripravuje na initial public offering (IPO) a svojím cloudom sa zakrátko stane jedným z najlepšie financovaných a najvyššou hodnotou súkromných firiem v Silicon Valley. Dropbox v poslednej dobe zvýšil svoju hodnotu o asi 850 miliónov dolárov v hlavnom meste a jeho hodnota sa pohybuje okolo 10 miliárd dolárov.

Zdroj: Hexus