Domov Novinky Huawei predstavil vlajkovú loď Mate 8 s čipsetom Kirin 950

Huawei predstavil vlajkovú loď Mate 8 s čipsetom Kirin 950

Zdielať

Huawei na CES 2016 ukázal novú vlajkovú loď svojich smartfónov. Je ním Huawei Mate 8. Ide o prvé zariadenie, ktoré pobeží na novom osemjadrovom čipsete Kirin 950 od Huaweiu. Do Mate 8 je implementovaná čítačka odtlačkov prstov s pokročilým zabezpečením. Zadný fotoaparát poteší rozlíšením 16Mpix. Vysoko kapacitná, 4000 mAh batéria sa postará o dlhú výdrž, až 2 dni a 8 hodín pri bežnom používaní, vďaka QuickCharge môžete za polhodinu dobiť zariadenie natoľko, že vydrží dennú prevádzku. Súprava mikrofónov dokáže zaznamenávať zvuk všetkými smermi. Smartfón ponúka technológiu Super Hands-Free 3.0 a taktiež aj radu funkcií, ako rozdelená obrazovka, či automatická defragmentácia.

huawei-mate-8-preview

Všetko si budeme môcť prehliadnuť na 6-palcovom displeji s vysokým kontrastom a Full HD rozlíšením s technológiou IPS. Pomer displeja k telu zariadenia je 83% s diamantom brúseným sklom zo zakrivením a hladkým spojením s telom, ktoré je vyrobené z odolného leteckého hliníka a dodáva tým zariadeniu na elegancii i praktickom využití. High-endový čipset Kirin 950 zvyšuje výkon CPU o 100% oproti predošlej verzii Kirin 925 a GPU dokonca až o 125% s energetickou efektivitou o 70% lepšou. Tento chipset ponúka 4 jadrá ARM A72 s 2,3Ghz taktom a 4 jadrá ARM A53 s taktom 1,8 Ghz. Operačný systém Android 6.0 je samozrejmosťou, naňom nájdeme nadstavbu EMUI 4.0. Používateľský komfort zabezpečia inovácie a vylepšenia, o ktoré sa Huawei opieral, teda aj pokročilý multitasking.

Huawei-Mate-8-DSC00862

Mate 8 podporuje dve bezpečnostné rozhrania v rámci platieb cez telefón Fast Identity Online a Android M standards. Procesor zvláda v reálnom čase aj šifrovanie celého obsahu telefónu. Huawei do smartfónu zakomponoval aj podporu dual-SIM, vrátane štyroch 2G pásiem, deviatich 3G pásiem a osemnástich 4G pásiem v 217 krajinách. Mate 8 bude na slovenskom trhu dostupný v druhej polovici prvého štvrťroku 2016 za predpokladanú cenu 599€. Telefón bude dostupný v dvoch prevedeniach Moonlight Silver a Sky Gray. RAM s veľkosťou 3GB určite poteší aj pri pokročilom multitaskingu. Zariadenie dostáva veľkú internú pamäť s veľkosťou 32GB s rozšírením microSD kartou na 128GB.

Zdroj: TS