Domov Novinky Acer uviedol na trh Android tablet Iconia One 8

Acer uviedol na trh Android tablet Iconia One 8

Zdielať

Spoločnosť Acer na CES konferencii predstavila 8“ multimediálny tablet Iconia One 8, ktorý je určený najmä pre rodiny, deti i začínajúcich používateľov. Cenovo dostupný tablet s Androidom poskytuje dostatok výkonu na prehliadanie webu a videí, či hranie hier. Vďaka aplikácii Acer Kids Center prináša rodičovskú kontrolu a rozhranie vhodné pre deti. Tablet je vybavený 8“ HD displejom s technológiou IPS a 10-bodovým multidotykovým ovládaním. Displej poskytuje jasný a živý obraz so širokými pozorovacími uhlami.

Acer-Iconia-One-8-1

O výkon sa postará štvorjadrový procesor MediaTek, ktorý dokáže vydržať až 9 hodín pri chode na batériu. Celá platforma je postavená na Androide 5.1. Zadná kamera s 5 MPix určite poteší a taktiež aj predná – štandardná 2 Mpix selfie kamera. Vďaka 1GB DDR3L RAM dosiahnete aj výkon potrebný pre multitasking. Vnútorné úložisko s veľkosťou 16GB ponúka dostatok kapacity na uloženie fotiek, hudby, či aplikácii. Výhodou je aj možnosť rozšírenia až na 128GB pomocou microSD karty.

Acer-Iconia-One-8-2

Tablet je k dispozícii s bielym a modrým zadným krytom. Iconia One 8 ponúka aj inteligentné nástroje, ako napríklad EZ WakeUp – po poklepaní na obrazovku sa tablet prebudí a načíta predom zvolenú aplikáciu, EZ Snap – uľahčuje vytvorenie snímky obrazovky privretím troch prstov a System Doctor – tretí inteligentný nástroj, ktorý v podstate spravuje pamäť, úložisko a optimalizuje chod systému.

Zdroj: TS