Domov Novinky Huawei P9 Lite bude mať dobrú výbavu

Huawei P9 Lite bude mať dobrú výbavu

Zdielať

Huawei P8 Lite bol pomerne zlý zlacnený Huawei P8, ktorý bol a stále je celkom dobrým smartfónom. S príchodom modelovej rady P9 by ale Lite prídavok nemusel znamenať „lacný, ale zasekávajúci sa mobil“ (parafráza slov nemenovaného predajcu v elektre), ale skôr by mohlo ísť o dobrú výbavu za dobrú cenu. P9 Lite by bol tretí model popri obyčajnom P9 a jeho „prémiovej“ variante.

Huawei P9 Lite bude mat dobru vybavu 01

Podľa Evana Blassa, predtým známeho ako evleaks, má P9 Lite kódové označenie „Venus“ a tento smartfón prinesie nižšiu cenu vďaka „strategickým zmenám a vynechaniam“. Čo z modelu P9 zostane, je 5,2″ Full HD displej, 3GB RAM a samozrejme, operačný systém Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou EMUI 4.0. Uniknuté rendery zobrazujú aj skener odtlačkov prstov, a nemýlia sa.

Huawei P9 Lite bude mat dobru vybavu 02

Čo ale bude zmenené alebo vynechané je jeden fotoaparát, čipset, ktorý bude od Kirinu 950 o dosť slabší, a použité materiály. Kovovú unibody konštrukciu by totiž mal nahradiť buď plast, ako to bolo pri modeli P8 Lite, alebo hybrid plastu a kovu. Finálny výsledok uvidíme 6. apríla na tlačovej konferencii Huaweiu.

Zdroj: VentureBeat