Domov Novinky Apple možno v júni predstaví nové MacBooky

Apple možno v júni predstaví nové MacBooky

Zdielať

Konferencia Applu skončila len pred 4 dňami, avšak už sa posúvame do jesenných plánov tejto spoločnosti a internetom už kolujú dohady o novom iPhone 7 a novej generácii hodiniek Apple Watch. Ale na nové produkty od Applu asi nebudeme musieť čakať až do septembra. Podľa najnovších dohadov by totiž v júni mali byť predstavené nové MacBooky.

MacBooky 01

Presnejšie by malo ísť o dva „ultratenké“ notebooky s Mac OS X a pravdepodobne aj procesormi Intel Skylake. Je síce nejasné, či ide o MacBooky Air alebo Pro, ale zdroj tvrdí, že budú mať 13″ a 15″ obrazovky, s tým, že ich predaj sa začne „na konci druhého štvrťroka, predstavenie by teda perfektne padlo na konferenciu WWDC v strede júna.

MacBooky 02

Ďalšie informácie od zdroja sú, že dizajn bude podobný existujúcemu 12″ MacBooku, ale tenší oproti existujúcim MacBookom Air. Toto by síce mohlo znieť ako potvrdenie, že nové produkty budú z rady Air, ale istota tu nie je veľmi na mieste. Apple totiž neponúka žiadny 15″ Air a s príchodom iPadu Pro by sa MacBooky Air mohli nadobro vytratiť, keďže podľa tejto spoločnosti z Cupertina sú perfektnou náhradou za počítač.

Zdroj: Digitimes