Domov Novinky Apple iPhone 5S a iPad Air 1. generácie končia

Apple iPhone 5S a iPad Air 1. generácie končia

Zdielať

Keď vyjde a príde nový tovar, starý musí ísť preč. To sa deje aj v prípade Applu. Keďže bol predstavený jeden malý iPhone a jeden menší tablet, dve zariadenia podobného typu musia odísť z Apple Storu, a časom aj zo skladov predajcov tretej strany. Dva produkty, s ktorými predajcovia oficiálne končia, sú iPhone 5S a iPad Air prvej generácie.

iPhone 5S a iPad Air 1 koncia 01
Portfólio smartfónov Applu

Dôvod odchodu prvého z dvojice je jasný. Predstavením iPhonu SE totiž už nie je potrebný, keďže ponúkal za podobnú cenu horšie špecifikácie a teda je prirodzené, že zákazník si radšej kúpi najnovší model. Čo nás ale jemne zaráža, je koniec predaja iPadu Air 1. generácie. Nový malý iPad Pro totiž nepatrí do tej istej produktovej rady a jediné, čo majú tieto dva produkty spoločné, je operačný systém iOS a to, že ide o tablet.

iPhone 5S a iPad Air 1 koncia 02
Portfólio tabletov Applu

Ale samozrejme, Apple tento krok urobil preto, aby iPadom Air neuberal na predajoch novému (a drahému) Pro a aby mali obe portfóliá iOS produktov po 5 druhov. V prípade, že chcete ktorýkoľvek z týchto dvoch produktov kúpiť, od tretích strán to ešte bude možné, ale v Apple Store ich už nenájdete.

Zdroj: Apple 1, 2