Domov Novinky Huawei P9: Duálny fotoaparát a veľa výkonu

Huawei P9: Duálny fotoaparát a veľa výkonu

Zdielať

Vlajkové lode idú stále dopredu a aj keď nepribúdajú jadrá procesorov alebo megapixely fotoaparátov, rozhodne sa zlepšuje používanie a stáva sa omnoho príjemnejším. Jeden krok k perfektnému smartfónu urobil Huawei, svojou dnes predstavenou vlajkovou loďou P9.

Huawei P9 01

Telo z leteckého hliníka sa v mnohom podobá na minuloročný P8. Na vrchu zadnej strany je stále veľký pás pre antény, na ktorom sídlia aj dva senzory a šošovky fotoaparátu, spolu s bleskom a infračerveným snímačom, o tých ale až neskôr. Pod týmto pásom opäť nájdeme aj skener odtlačkov prstov. Predná strana je opäť podobná P8-ke, ale dizajn len s logom Huaweiu pod displejom a reproduktorom pre telefonovanie a predným fotoaparátom nad ním sa ani veľmi meniť nedá.

Hrany smartfónu sú podľa Huaweiu brúsené diamantom a všade je možné vidieť precíznosť konštrukcie. Na prednej strane je priemerne veľký 5,2“ displej s Full HD (1920×1080) rozlíšením a 2,5D efektom. Pod ním nie sú žiadne tlačidlá, ovládanie systému je teda softvérové s tlačidlami na displeji. Vnútri je nový osemjadrový čipset Kirin 955 spolu s 3 alebo 4 GB RAM (závisí od veľkosti úložiska, v ponuke sú varianty 3/32GB a 4/64GB).

Huawei P9 02

Okrem toho je vnútri aj 3000 mAh batéria a na prednej strane vidíme aj 8-megapixelový fotoaparát. Operačným systémom je Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou EMUI 4.1. Okrem toho P9 ponúka aj „systém troch antén“, ktorý by mal priniesť lepší signál. Ale hlavnou zaujímavosťou tejto novej vlajkovej lode je jej duálny fotoaparát. Oba senzory ponúkajú rozlíšenie 12 MPx, avšak jeden fotí v RGB s trochu menším množstvom detailov, zatiaľ čo druhý fotí čiernobielo, ale detailnejšie. Výsledkom sú tak krajšie a farebné fotky.

Huawei P9 03

Samozrejme, za zmienku stojí aj zlepšený fotografický výstup pri menšom osvetlení a fakt, že tento fotoaparát vznikol z partnerstva firiem Huawei a Leica, o čom svedčí aj celkom veľký nápis LEICA na zadnej strane P9-ky. Nemecký výrobca fotoaparátov priniesol aj tri módy fotenia: štandardný (standard), živé farby (vivid colours) a mäkké farby (smooth colours). Okrem toho je dostupné aj fotenie monochromaticky.

Huawei P9 04

Ostrenie senzorov prebieha trojako – pomocou laserovej metódy, kontrastnej metódy a výpočtu hĺbky. Aplikácia fotoaparátu podľa podmienok potom zváži, ktorá metóda bude najúčinnejšia. Huawei sa chváli aj širokou clonou, ktorá umožňuje používateľom experimentovať s hĺbkou ostrosti a vytváraním rozostreného pozadia. Tomuto fotoaparátu ale chýba jedna vec, ktorú už má väčšina konkurentov – optická stabilizácia obrazu.

Pre tých, ktorým nestačí 5,2“ displej, je tu aj P9 Plus. Ten prinesie 5,5“ FullHD displej a pridá k nemu aj funkciu Press Touch, ktorá je prakticky to isté, ako konkurenčný 3D Touch na Apple iPhonoch. Batéria dostane kapacitu naviac, pôjde o 3400 mAh, a k tomu pribudla aj technológia dual-IC na rýchle nabíjanie. Ponúkaná je len verzia so 4GB RAM a 64GB úložiskom.

Huawei P9 05

Huawei P9 bude v 3/32GB verzii stáť 549 eur, čo je na vlajkovú loď pomerne málo. Predobjednávky začínajú 8.4. a končia 30.4.2016. Dostupné budú dve farby – Titanium Grey a Mystic Silver. K predobjednávkam dáva Huawei aj darček vo forme inteligentného náramku Talkband B2, ktorý sa normálne predáva za 168 eur.

Zdroj: Huawei