Domov Novinky Google chce predávať Projekt Ara – modulárne smarfóny

Google chce predávať Projekt Ara – modulárne smarfóny

Zdielať

Google_LogoGoogle Advanced Technology a Projekty (ATAP) stále tvrdo pracujú na projekte Ara, modulárnom smartfóne, ktorý by umožnil používateľom vymieňať a nahradiť niektoré časti podľa vôle. Spoločnosť dúfa, že zariadenie Ara bude k dispozícii za nízku sumu okolo 50 dolárov, čo má priniesť prístup k futuristickej technológie mase.

Telefóny boli označené ako “grayphones”. Ak všetko pôjde podľa plánu, budete nakoniec mať možnosť zakúpiť grayphone – vybavený viac než dotykovou obrazovkou či bezplatným Wi-Fi pripojením na internet. Aplikácia vás prevedie procesom prispôsobenia a nákupom nového modulu pre jednotku. Plánuje sa, aby aplikácie, ktoré vyžadujú vyšší výkon navádzali ku kúpe nového modulu do jednotky.

Projekt Ara

Podľa tvorcov Ara, budú existovať nejaké kiosky, kde si ľahko nové moduly zakúpite. Personál vám pomôže vybudovať svoj smartfón na mieru. Bohužiaľ tím Ara zatiaľ tak neprišiel na to, ako znížiť náklady grayphone na 50 dolárov, no pracuje sa na tom.

ATAP a projekt Ara bol pôvodne pod kontrolou Motorola, ktorá bola dcérskou spoločnosťou Google až do nedávnej doby, kedy bola predaná spoločnosti Lenovo za 2,91 miliardy dolárov. Avšak Google sa rozhodol ponechať ATAP, prostredníctvom vedenia a to bývalou riaditeľkou DARPA Reginou Dugan, aby sa presadili nové inovácie hardware-u ako je Ara.

Môže to ešte chvíľu trvať, než sa zobrazí pracovný prototyp projektu Ara , a skôr ako v roku 2015 to nebude, v budúcnosti to vyzerá skôr zaujímavo. Trocha utópia, nemyslíte ?

Zdroj: Techspot

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno