Domov Návody Cheetah Mobile – prečistí zariadenie od základov

Cheetah Mobile – prečistí zariadenie od základov

Zdielať

Milí čitatelia a nadšenci systému Android! Dnes si predstavíme zopár jedinečných a užitočných aplikácií, ktoré v zariadení udržia skutočný poriadok. Všetky aplikácie spomenuté v tomto článku vyvíja čínska spoločnosť Cheetah Mobile. Založená bola v roku 2009 a ich aplikácie stiahlo z Google Play už viac ako 395,4 miliónov používateľov Android zariadení. Navyše skoro každá s aplikácií obsahuje implantovaný mikro-antivírus. Z produktov si predstavíme tie najlepšie.

Telefonovanie

CM Battery Doctor (Battery Saver)

Battery Doctor je asi najznámejším softvérom značky Cheetah Mobile. Dokáže ukončiť nepotrebné procesy na pozadí, natrvalo ich činnosť zakázať a optimalizovať tak výkon batérie, na pôvodnú hodnotu, akej dosahovala pri zakúpení zariadenia. Pri nabíjaní zobrazí chýbajúci čas do plného nabitia. Taktiež dokáže zobraziť zostávajúci čas do vybitia batérie mimo adaptéra. Vie šetriť energiou a spoľahlivo chrániť batériu. Na mieste Homescreen nájde používateľ aj panel na aktiváciu a deaktiváciu funkcií, ako sú napr. Wi-Fi a dáta.

Cheetah_Mobile_Baterry_Doctor

CM Clean Master

Výrobok je naozaj hodný svojho názvu, pretože lepší čistič na Google Play asi nenájdete. Čistí dočasné pozostatky a vie indikovať a odstrániť poškodené súbory, alebo i adresáre už odinštalovaných aplikácií (data a obb). Taktiež dokáže odstrániť a to aj natrvalo, nepotrebné procesy v operačnej pamäti. Aplikácia umožňuje aj pridanie skratky na desktop.

Cheetah_Mobile_Clean_Master

Táto aplikácia bola pre úspešnosť vyvinutá aj pre systém Windows. Podľa mnohých, vďaka rýchlej indikácii a čisteniu sa dá označiť za lepšiu aplikáciu ako CCleaner. Na staršom Androide umožňoval i presun aplikácií na externú SD karu. Taktiež ho je možné používať na zálohu, alebo odinštaláciu aplikácií.

Cheetah_Mobile_Clean_Master_PC_version

CM Browser

Väčšina internetových prehliadačov na Androide sa tvári na začiatku rýchlo, ale ako náhle ich dlhšie používate a ukladáte do nich záložky, prehliadače sa spomaľujú a treba ich preinštalovať. CM Browser je iný – rýchlosť prehliadania i sťahovania súborov si zachová asi až do zlyhania samotného zariadenia (pokiaľ tam teda dovtedy bude nainštalovaný). Veľkosť aplikácie je len 1,7 MB.

Cheetah_Mobile_CM_Browser_01

Obsahuje spomínaný mikro-antivírus, ktorý sa nachádza v aplikácii a v prípade potreby zasiahne automaticky. Aj keď má oči stále na stopkách, chráni súkromie od nevyžiadaného sledovania. Jedinými dvoma mínusmi je, že otvorené karty sa nenachádzajú hore, musíte sa k nim prekliknúť cez tlačidlo v pravom dolnom rohu a druhý je ten, že i keď podporuje importovanie záložiek, nepodporuje exportovanie. Tiež podporuje vyhľadávanie v režime „inkognito“  a tzv. „nočný režim.“

Cheetah_Mobile_CM_Browser_02

CM Security

CM Security je plnohodnotnou a bezplatnou ochranou pre používateľove zariadenie. Okrem sledovania a eliminovania vírusov upozorní na každú podozrivú aktivitu. Sken systému aj aplikácií je neuveriteľne rýchly a pravidelne ho pripomína. Ponúka rôzne ochranné moduly na stiahnutie, ako pri vírusových MMS správach, ako bol nedávno StareFright.

Cheetah_Mobile_Security

Taktiež Clean Master zabraňuje zaťažovaniu systému a tým ho zbavuje lagovania. V prípade straty zariadenia sa môže používateľ vďaka aplikácii obrátiť na stránku findphone.cmcm.com, kde zariadenie bude vystopované. V ponuke aplikácie je i nastaviteľné zamykanie jednotlivých aplikácií, pre prípad ak by sa niekto chcel nepovolene pohybovať na účtoch (GMail, Facebook,…).

CM File Manager

Najjednoduchší, ale zrejme neoficiálne najpoužívanejší produkt značky Cheetah Mobile, ktorý slúži na klasické prehliadanie a správu priečinkov i súborov v zariadení. Taktiež sa dá charakterizovať obrovskou rýchlosťou.

Cheetah_Mobile_File_Manager

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno