Domov Novinky Český IoT koncept spravovania zariadení v domácnosti predstavený

Český IoT koncept spravovania zariadení v domácnosti predstavený

Zdielať

Spoločnosť iNELS predstavila na CES 2016 dômyselný koncept na báze IoT (Internet of Things) s využitím v domácnostiach bez zásahu do elektroinštalácie. V jednej krabici tzv. “inteligentnej sady“, ktorá dostala aj pomenovanie Jeden ovládač za všetky nájdeme vybrané prvky elektroinštalácie iNELS. Sada obsahuje eLAN-IR krabičku a IR vysielač. Prostredníctvom eLAN-IR môžeme ovládať domáce spotrebiče inteligentným telefónom.

inels_lot
Postup je jednoduchý: Do inteligentného telefónu sa stiahne aplikácia iHC-MAIR a iHC-MIIR, čo je univerzálny ovládač pre všetky audio/video spotrebiče v domácnosti (aj klimatizáciu). Aplikácia sa prostredníctvom telefónu spojí s IR krabičkou a tá komunikuje s AV spotrebičom, resp. IR senzorom. Vďaka tomuto dômyselnému nápadu je možné ovládať domáce kino, televíziu, DVD/Blu-Ray prehrávače, set top boxy, prijímače, projekty, klimatizácie a iné zariadenia.

inels_iot_2

Táto sada dokáže zvládnuť aj viac úkonov naraz. Napríklad jedným povelom vypnete všetky AV spotrebiče v prípade že idete spať a nechcete byť rušení. Aplikácia nie je obmedzená na počet IR krabičiek. V jednej aplikácii teda môžeme spravovať prakticky celú domácnosť s pokrytím všetkých izieb. Práca s aplikáciou je jednoduchá a je možné ju realizovať z práce, dovolenky, či ktoréhokoľvek miesta na zemi s pokrytím Wi-Fi. Spoločnost ELKO EP, ktorá za projektom stojí, dáva zákazníkom 5 ročnú záruku na tento produkt.

Zdroj: TS

4 komentárov

  1. Ovládání domu pomocí aplikace v telefonu je super! Používám ji asi půl roku a jsme doma všichni nadšení. Lehce si můžeme naregulovat teplotu (i rozdílnou v jednotlivých místnostech), ovládat světla či žaluzie. Je to praktické, pohodlné a zatím jsme neměli jediný problém, takže doporučuji všem co uvažujete o pořízení iNELS.