Domov Novinky ELKO EP predstavuje univerzálany stmievač svetla

ELKO EP predstavuje univerzálany stmievač svetla

Zdielať

Spoločnosť ELKO EP ponúka rad užitočných výrobkov, ktoré umožňujú ovládanie najrôznejších druhov osvetlenia. Parí medzi ne aj univerzálny stmievač RFDEL-71B. Tento výrobok je určený na ovládanie intenzity svetla všetkých svetelných zdrojov akými sú klasické žiarovky, halogénové žiarovky, úsporné stmievateľné žiarovky a LED svetelné zdroje.

ELKO EP RFDEL stmivac

Typ svetelného zdroja sa jednoducho nastaví otočným prepínačom na prednej strane prístroja, ktorý ponúka šesť svetelných funkcií (medzi obľúbené patria plynulý nábeh alebo dobeh svetla v rozmedzí 2 s až 30 min.). Výhodou je aj variabilita ovládanie stmievača a okrem potenciometra alebo existujúceho tlačidla sa dá RFDEL-71B ovládať aj pomocou ovládačov systému iNELS RF Control – bezdrôtovým vypínačom, kľúčenkou, ovládačom RF Pilot či smartfónom.

Nastavením minimálneho jasu potenciometrom na prednej strane prístroja sa eliminuje blikanie rôznych typov svetelných zdrojov, čo je užitočné najmä u dnes populárnych LED zdrojov a nechýba ani integrovaná ochrana proti prehriatiu. Stmievač je ideálnym riešením do priestorov, kde je potreba bezdrôtovo spínať a stmievať osvetlenia, ako sú obývacie izby. Vďaka svojim malým rozmerom ho ľahko skryjete do podhľadu alebo krytu svietidla.

Zdroj: ELKO EP