Domov Novinky Dropbox ponúka náhradu za galériu aj pre staršie smartfóny

Dropbox ponúka náhradu za galériu aj pre staršie smartfóny

Zdielať

Dropbox-Carousel-AndroidDropboxu sa nepáči ako vyzerá galéria na starších smartfónoch a tak ponúka zdarma náhradne riešenie. K dispozícii je pre Android ale aj pre iOS s názvom Carousel a sľubuje žiadne dlhé načítavanie, zdieľanie a hodnotenie jednotlivých fotografii. K dispozícii je aj automatický backup a ďalšie možnosti.

Vďaka Carousel aplikácie mate jednoduchý prístup ku kolekcii fotografii bez dlhého čakania na načítanie. Taktiež pomocou aplikácii je možné zdieľať, pridať like a taktiež komentovať fotografie vo vašej súkromnej galérii, ktorú môžete automaticky organizovať podľa času, dátumu, lokality a iné možnosti. Vzhľadom k tomu, že aplikáciu nie je možné používať bez toho aby ste mali Dropbox účet je potrebné sa zaregistrovať a Carousel bude automatický ukladať vaše fotografie na váš Dropbox účet. Je možné taktiež spustiť spolu s iCloud alebo samozrejme inou zálohovacou službou.

Dropbox-Carousel-iOS

Carousel sa zdá byť ako kvalitná aplikácia aj keď budete potrebovať zakúpiť väčší cloud priestor. Záleží na tom koľko fotíte a aké veľké sú fotografie. Aplikácia disponuje algoritmom detekcie úsmevu, ktorý je priamo vstavaný v aplikácii a vyberie najlepšiu miniatúru pre každú kolekciu. Bohužiaľ nie všetko je tak bezproblémové. Pokiaľ by ste chceli zdieľať fotografiu s kontaktom, ktorý nemá nainštalovaný Carousel, kontakt bude mať možnosť vidieť malý náhľad zviazaný s odkazom na stiahnutie aplikácie.

Carousel je dostupný zdrarma pre Android (4.0.3 a vyššie) tak aj pre iOS (7.0 a vyššie).

Zdroj: Google play, iTune