Domov Novinky Opera Coast je k dispozícií už aj na iPhone

Opera Coast je k dispozícií už aj na iPhone

Zdielať

Opera CoastV minulom roku Opera Coast debutovala na iPade a teraz prichádza prehliadač na iPhone. So silným dôrazom na minimalistický dizajn. Opera stavila na moderný prehliadač v tažkej konkurencii. Opera Coast ponúka dve tlačidlá. Dizajn je vytvorený tak, aby využil celú obrazovku iPhonov, vzhľadom na ich menšiu veľkosť.

Na vrchole je integrované ovládanie gestami, kde ponúka záložky s prispôsobiteľným pozadím či návrhy stránok alebo funkciu automatického dokončovania. Tieto funkcie má zhodné s Operou Mini. Prehliadač Opera je štvrtým najobľúbenejším mobilným prehliadačom. Prehliadač Google Android má podiel 26%, nasleduje Safari s 22%, Google Chrome má 14% a až následne prehliadače od Opery, ktoré tvoria asi 13% z mobilného trhového koláča.

Netreba zabudnúť, že Opera strácala pre padajúci trh so Symbianovými prehliadačmi a okrem toho doteraz nemá žiaden prehliadač pre Windows Phone 7.x/8.x. Pre Windows Phone 8 bol ohlasený ešte minulý rok. Koncom roka už mala prechádzať do beta testu, dodnes však nebola vydaná. Otázne je tak, či a kedy bude. Opere škodia hlavne jej pomalšie reakcie na trh.

Zdroj: Techspot

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno