Domov Novinky Windows 10 má za sebou prvých 100 dní od uvedenia na trh

Windows 10 má za sebou prvých 100 dní od uvedenia na trh

Zdielať

Vlajková loď Microsoftu, najnovší OS Windows 10, je dostupný na trhu už viac ako 100 dní. Za tento krátky čas dokázal vyvolať obrovský dopyt, ale aj širokú diskusiu. Pred pár dňami vydal prvú veľkú aktualizáciu, presvedčil ňou aj tých, ktorí s inováciou dosiaľ otáľali.

Windows 10 Plocha

Prvých 24 hodín života nového operačného systému Windows 10 od jeho uvedenia 29. júla 2015 bolo neuveriteľných. Za jeden deň inovovalo zariadenia na Windows 10 až 14 miliónov používateľov. Po 100 dňoch už možno hovoriť o viac ako 110 miliónoch inovovaných zariadení. Windows 10 tak v úspešnosti predstihol svojho predchodcu Windows 8, pričom stále ide len o začiatok a ďalšie milióny používateľov na inováciu ešte len pomýšľajú.

Windows 10 Platforma

Prioritou pre Microsoft je, poskytnúť ľuďom príjemný zážitok z inovácie, preto Microsoft spustil novú funkciu Windows 10 Emulátor, ktorý je dostupný v slovenčine na stránkach Windows 10. Vďaka emulátoru si môže každý aj bez inštalácie vyskúšať a pozrieť jednotlivé funkcie Windows 10. Bezplatná inovácia zariadení na Windows 10 je pre používateľov dostupná jeden rok. Okrem toho, stále platí, že po inovácii sa možno do 31 dní vrátiť k pôvodnému OS, hoci percento ľudí, ktorí túto možnosť využívajú, je mizivé.

Windows 10 inovácia

Po prvej veľkej, očakávanej aktualizácii, ktorá vyšla pred pár dňami, tvorcovia operačného systému hovoria o najkompatibilnejšom Windows v histórii. Vychádzajú aj zo spätnej väzby od 600 partnerov, ktorí do aktualizácie poskytli 4000 ovládačov. Telemetrické dáta využíva spoločnosť výhradne na zlepšovanie softvéru. Každý používateľ má zároveň možnosť určiť, aký typ informácií Windowsu poskytne.

Zdroj: TS