Domov Novinky Coolpad uvádza na Slovenský trh nové smartfóny

Coolpad uvádza na Slovenský trh nové smartfóny

Zdielať

Čínsky výrobca Coolpad uviedol v Bratislave na slovenský trh tri nové smartfóny. Ide o modely, ktoré zapadajú do nižšej a vyššej strednej triedy. Coolpad Torino je smartfón s 5,5’’ displejom, ktorý je chránený 2,5D ochranným sklom. Základom smartfónu je osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 415 s taktom 1,4 GHz.

Coolpad Max 01

Operačná pamäť má 3 GB, vnútorná pamäť je 16 GB, pričom ju možno rozšíriť microSD kartami. Poteší podpora čítačky odtlačkov prstov a taktiež aj rýchle dáta vďaka 4G/LTE. Predinštalovaným operačným systémom je Android Lollipop 5.1 s grafickou nadstavbou CoolUI. Hlavný fotoaparát má 13 MPx a predný 5 MPx a batéria má kapacitu 2500 mAh.

Coolpad Max 02

Coolpad Max je vlajková loď spoločnosti Coolpad. Smartfón má kovovú unibody konštrukciu a je výkonnejší ako Torino. Aj v tomto prípade výrobca osadil do smartfónu 5,5’’ displej s Full HD rozlíšením. Osadený procesor je Qualcomm Snapdragon 617 s ôsmimi jadrami, ktoré sú taktované na 1,7 GHz. Výrobca do smartfón prináša 4 GB operačnej pamäte, vnútorná pamäť je 64 GB.

Coolpad Torino

Hlavný fotoaparát má 13 MPx a aj v tomto prípade má predný fotoaparát 5 MPx. Predinštalovaným operačným systémom je aj tu Android Lollipop 5.1. Batéria má kapacitu 2800 mAh a má aj podporu Quick Charge. Aj tento model je vybavený čítačkou odtlačkov prstov.

Zdroj: Coolpad