Domov Novinky Čo znamená fúzia kórejských firiem so zameraním na AI?

Čo znamená fúzia kórejských firiem so zameraním na AI?

Zdielať

Kórejskí výrobcovia čipov sa spoja, aby mohli lepšie súťažiť s firmou NVIDIA na trhu s umelou inteligenciou.

Rebellions a Sapeon, ktoré vyrábajú čipy pre umelú inteligenciu, sa rozhodli spojiť. Hoci nevyrábajú čipy, ale navrhujú ich a predávajú. Spojenie má (obom) pomôcť konkurovať veľkým firmám ako je NVIDIA. Veria tiež, že nasledujúce dva až tri roky sú pre nich veľmi dôležité, aby sa stali lídrami na trhu s čipmi pre umelú inteligenciu. Po spojení chcú posilniť svoju výrobu čipov.

NVIDIA je teraz najväčšou firmou na trhu s čipmi pre umelú inteligenciu, ale Rebellions a Sapeon veria, že majú šancu uspieť, pretože dopyt po čipoch rastie a ich dostupnosť klesá. Iné veľké firmy ako Apple, Google, Amazon a Microsoft už tiež začali vyrábať svoje vlastné čipy. Spoločnosti pritom plánujú dokončiť fúziu v druhej polovici roka 2024. Všetci zamestnanci oboch firiem budú pracovať pre novú spoločnosť. Rebellions má 130 zamestnancov a Sapeon viac ako 100.

Po zlúčení plánujú posilniť svoje podnikanie v oblasti NPU (Neural Processing Units), ktoré sú základom pre spracovanie dát v rámci AI aplikácií. Dve veľké juhokórejské telekomunikačné firmy (SK Telecom a KT) budú naďalej podporovať novú spoločnosť. Rebellions bude pokračovať v spolupráci so Samsungom na rôznych projektoch.

Zdroj