Domov Návody Čítanie pohodlne s aplikáciou PDF Reader

Čítanie pohodlne s aplikáciou PDF Reader

Zdielať

PDF Reader 01Máte tablet, alebo smartfón a riešite, na čom prezerať PDF súbory? Ako isto všetci vieme, dnes populárny formát sa môže využiť na všetko od výmyslu sveta. Poďme na to a predstavme si výhodu alternatívneho programu PDF reader. Bežný človek siaha po známom Adobe readeri, ktorý je dustupný aj v Google Play. Mnoho tabletov, najmä tých najdrahších má zas predinštalovaný PolarisOffice. Existuje však aj mnoho alternatív, ktoré sú menej známe a predsa len sú v niečom lepšie.

Polaris Office je dobrý na prezeranie dokumentov, vytvorených na báze Microsoft Office. Má však viacero chýb, ktoré tvorcovia nezvládli. Prezeranie PDF súborov je príliš pomalé, vykresľovanie graficky náročnejších obrázkov nezvláda, mnohé ani nezobrazuje. Ak sa prekrýva obrázok na nejakom farebnom podložení, vidno len pozadie. Taktiež potom ako sa tablet prebral zo standby, PolarisOffice pokračoval od začiatku súboru a nezapamätal si jeho poslednú prezeranú stranu.

Otestovali sme alternatívu v podobe programu  PDF Reader. Potom ako sme ho začali používať sme boli prekvapení. Rýchlosť načítavania, ako aj listovania strán je rýchla. Zobrazovanie textov a všetkých obrázkov je korektné, tak ako to má byť. Prečo by som sa mal uspokojiť s pomalým načítavaním a listovaním? Pri programe PDF reader sú všetky problémy s PolariOffice preč.

PDF Reader 02PDF Reader 03

Navyše tu netreba listovať strany tak, ako inde – posúvaním zhora nadol, alebo opačne. Vynikajúca výhoda pre pohodlnejších je možnosť nastaviť si, posunutie o screen alebo stranu. Znamená to v tomto prípade to, že na ľavom a pravom kraji obrazovky (vždy v strede), stačí ak sa len dotnem. Program na displeji prehodí stranu, alebo screen. Screen môže byť polociva strany, alebo tretina. Záleží podľa toho, aká časť strany sa v akom priblížení zobrazuje. Všetko sa dá podrobne nastaviť.

PDF Reader používame už dlhodobejšie. S programom sme spokojí a spomedzi programov, ktoré sa zameriavajú na prezeranie PDF súborov by sme ho oporúčali. Za týmto programom sa skrýva ukrajinský programátor Ivan Ivanenko, ktorý svoj program zvládol veľmi dobre.

PDF Reader 04PDF Reader 05

Medzi výhody verzie PRO patrí lokalizácia do Slovenského jazyka. Pri bezplatnej verzii je dostupná len angličtina a dopĺňa ho hore malý pásik reklamy. Aplikáciu PDF Reader si môžete stiahnuť bezplatne v Google Play.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno