Domov Novinky Chystaný Apple iPhone 12 s 5,4″ displejom prinesie menší výrez

Chystaný Apple iPhone 12 s 5,4″ displejom prinesie menší výrez

Zdielať

Spoločnosť Apple pripravuje nový iPhone 12, pričom táto séria ponúkne až štyri modely. Najmenší model dostane iba 5,4“ displej a bude to zároveň jediný model, ktorý bude mať menší výrez (notch).

 

Pôvodne sa očakávalo, že bude zmenšenie pri všetkých prevedeniach, avšak teraz je možné zmenšenie pri iných modeloch otázna a zdá sa, že výrobca zachová výrez vo vrchnej časti displeja v takmer pôvodnej veľkosti. S najnovšou správou prišiel analytik Ming-Chi Kuo, ktorý patrí medzi najpresnejších leakerov a zo svojich zdrojov, ktoré pochádzajú z dodávateľských reťazcov vyzistil, že Apple plánuje viditeľné zmenšenie výrezu len pre jeden model.

Nebude to žiaden veľký rozdiel. Drobné korekcie ale postrehnete voľným oko. Nakoľko bude mať iPhone 12 menšiu, len 5,4″ uhlopriečku dizajnéri sa museli „vyhrať” s informáciami vo vrchnej časti používateľského rozhrania (čas, dátum, signál, atď). Súčasná veľkosť výrezu im to trochu skomplikovala. Pripomeňme však, že vyššie uvedenú informáciu od leakera potvrdil aj dávnejší únik displejov. Macrumors porovnal rozmery výrezov a dospel k záverom, že novší bude o cca 1/7 menší oproti predchodcovi.

Zdroj: 9T5M

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno