Domov Novinky Ceny Windows 8.1 zverejnené

Ceny Windows 8.1 zverejnené

Zdielať

New-Microsoft-Logo-PPT-BackgroundsHoci systém Windows 8.1 bude k dispozícii ako bezplatný upgrade pre každého s operačným systémom Windows 8, Microsoft bude aj naďalej ponúkať predajné verzie pre tých, ktorí ešte nemajú Windows 8. V súčasnej dobe Microsoft predstavil ceny a obaly pre tieto verzie v Spojených štátoch a zároveň odhaľuje prechod od upgrade verzie na plnú verziu SKU.

Rovnako ako pri systéme Windows 8, Windows 8.1 bude k dispozícii v dvoch maloobchodných SKU: Štandardná Edícia,  ktorá bude stáť 119,99 dolárov a Pro verzia, ktorá sa bude predávať za 199,99 dolárov. Windows 8.1 Pro Pack, ktorý prevádza štandardné edície na Pro verziu, bude k dispozícii za 99,99 dolárov a Media Center add-on bude stáť 9,99 dolárov.

2013-09-18_05-43-39

Niet divu, že tieto ceny sú zhodné s tým, za čo sa Windows 8 v súčasnosti predáva. Spoločnosť Microsoft však bude predávať krabicové kópie systému Windows 8.1 ako plnú verziu, nie ako upgrade verzie Windows 8. To znamená, že tí,  ktorí si kúpia maloobchodné SKU Windows 8.1 nebudú potrebovať predchádzajúce verzie systému Windows na svojich počítačoch inštalovať, čo umožňuje väčšiu flexibilitu než to, čo je v aktuálnej ponuke.

Zaujímavé je, že Windows 8.1 maloobchodné SKU neuľahčuje upgrade zo systému Windows 7 alebo starších. Používatelia so systémom Windows 7 budú mať svoje súbory prenesené, ale desktopové aplikácie budú potrebovať preinštalovanie. Používatelia starších verzií, ako XP alebo Vista nebudú mať nič prevedené, pričom inštalátor v podstate vykonáva čistú inštaláciu. V oboch prípadoch môže byť vhodné kúpiť kópiu systému Windows 8, skôr, ako Windows 8.1, čo by umožnilo správne vykonať upgrade a tak  následne bezplatne aktualizovať  na Windows 8.1.

Windows 8.1 začne 18. októbra a prináša so sebou  celý rad nových funkcií a vylepšení obľúbeného operačného systému. Každý, kto v súčasnej dobe beží na Windows 8  ho bude môcť upgradovať zadarmo cez Windows Store, zatiaľ čo niekto iný  bude schopný chytiť maloobchodné SKU u svojho obľúbeného predajcu.

Zdroj: Techspot.com