Domov Novinky Aktualizácia Firefox 24

Aktualizácia Firefox 24

Zdielať

2013-09-17-image-16Používate prehliadač Firefox na Windows, Mac, Linux a Android? Firefox 24 prináša rad vylepšení, vrátane schopnosti rýchlo a ľahko uzavrieť výber kariet na ploche, rovnako ako NFC zdieľania a WebRTC na Androide.

Firefox 24 nie je veľký update pre desktopového užívateľa, ale existuje niekoľko pozoruhodných zmien. Mac užívatelia nájdu nový posuvník štýl pri použití OS X 10.7 alebo novší. Najväčšou zmenou na ploche, je ale pravdepodobne schopnosť zavrieť všetky karty “vpravo” pomocou jediného kliknutia.

Na mobilnej aplikácii je WebRTC teraz v predvolenom nastavení povolená na Android. WebRTC, je nový HTML5 API, ktorý umožňuje komunikáciu v reálnom čase, ako video hovory priamo v prehliadači. Tri WebRTC komponenty (getUserMedia, PeerConnection a DataChannels) udelí vývojárom prístup k užívateľskej webovej kamere a mikrofónu, aby volania z jedného prehliadača do druhého boli bez problémov a umožňujú peer-to-peer prenos dát medzi prehliadačom bez pomoci servera.

2013-09-17-image-17

Firefox 24 pre Android teraz podporuje zdieľanie cez NFC. Umožňuje zariadeniu zdieľať otvorené stránky, jednoducho medzi smartfónmi. Vstavaný Reader teraz umožňuje užívateľom meniť písma, pridáte článok do zoznamu čítania a dokonca uložiť všetok obsah offline. K dispozícii je aj možnosť zmeniť pozadie a farbu textu (tmavý text na svetlom pozadí alebo svetlý text na tmavom pozadí).

2013-09-17-image-18

Zdroj: Techspot.com

Zdielať
Predchádzajúci článokCeny Windows 8.1 zverejnené
Nasledujúci článokRecenzia: Sony Xperia Z
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno