Domov Novinky Brother – 100 rokov inovácií z Japonska

Brother – 100 rokov inovácií z Japonska

Zdielať

Japonsko je známe ako krajina technike a inováciám zasľúbená. Prezradíme vám ako sa tento príbeh začal písať. Pri všetkom totiž bola firma Brother, ktorá dnes pôsobí po celom svete a viac ako 50 rokov aj v Európe.

V meste Nagoja na ostrove Honšú žije viac ako 2milióny obyvateľov a je štvrtým najväčším mestom v Japonsku. A práve v jeho srdci vznikla pred viac ako 100 rokmi aj spoločnosť Brother. A toto je jej európsky príbeh. Kľúčovým prvkom pri zacielení na európsky trh bol pre firmu podpis Rímských zmlúv v roku 1957, ktorými bolo založené napr. Európske hospodárske spoločenstvo a považujú sa za jeden zo základov európskej integrácie.

V roku 1968 prišla prvá veľká investícia na starom kontinente. Britská značka šijacích strojov Jones bola na ostrovoch mimoriadne populárna, no dlhodobo jej chýbali investície. To sa zmenilo s príchodom spoločnosti Brother, ktorá sa týmto krokom etablovala nie len na britskom trhu. Už o tri roky neskôr firma na základe návrhu CDCC zostrojila prvú vysokorýchlostnú ihličkovú tlačiareň na svete. Pre firmu to bol jeden z významných medzníkov v jej histórii a jasný signál smerom k rozvoju kancelárskej techniky, ktorej súčasťou sa neskôr stali aj jedinečné kompatibilné tonery Brother.

Osemdesiate roky azda najviac definovali firmu ako takú. V roku 1985 vyšiel z výrobných liniek prvý elektrický písací stroj a rýchlo si získal celosvetovú popularitu. Trh kancelárskych produktov sa ale menil veľmi rýchlo a Brother na to dokázala opäť zareagovať – odpoveďou bola vysokorýchlostná laserová tlačiareň. Od týchto čias bola firma definitívne vnímaná ako inovátor na poly kancelárskej techniky.

Brother však získal aj ďalšie celosvetové prvenstvá, napríklad vo vývoji multifunkčných (aj atramentových) zariadení. Fakt, že si dlhé roky drží stúpajúcu tendenciu kvality, robí zo značky Brother ideálneho partnera pre váš domov aj biznis. Overené produkty Brother hľadajte na CDRmarket.sk.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno