Domov Novinky Apple vydal aktualizácie pre iOS, OS X a watchOS

Apple vydal aktualizácie pre iOS, OS X a watchOS

Zdielať

Zhruba pred mesiacom vydal Apple nové verzie operačných systémov iOS 9, OS X 10.11 El Capitan a watchOS 2. Samozrejme, vždy je možné nájsť chyby, prípadne vylepšiť už existujúce funkcie a práve preto boli vydané opravné aktualizácie iOS 9.1, OS X 10.11.1 a watchOS 2.0.1.

ios9

Aktualizácia iOS 9.1 prináša podporu nových emotikonov štandardu Unicode 7.0 a 8.0, pridáva inteligentné sledovanie pohybov ruky funkcii Live Photos, aby snímaný záber nezahŕňal vyťahovanie smartfónu z vrecka alebo jeho vkladanie naspäť, umožňuje skrytie obrázkov kontaktov v aplikácii Správy, vylepšuje stabilitu multitaskingu a opravuje chyby, či už v systéme, alebo aplikáciách tretej strany. Nanešťastie, tento update prináša aj vylepšené zabezpečenie, čím zneškodnil nedávno nájdený spôsob jailbreaku (nazývaný Pangu Jailbreak).

iOS 91 emotikony

Druhou vydanou aktualizáciou je Mac OS X 10.11.1, ktorý vylepšuje stabilitu balíka Microsoft Office 2016, s ktorým mali používatelia veľké problémy, vylepšuje spoľahlivosť pri inštalácii OS X El Capitan, opravuje chyby v aplikácii Mail, pridáva podporu niektorých zvukových pluginov, zlepšuje spoľahlivosť funkcie VoiceOver a takisto pridáva vyše 150 nových emotikonov Unicode.

Poslednou aktualizáciou je watchOS 2.0.1, ktorý tiež prináša podporu nových emotikonov Unicode, vylepšuje výdrž batérie, opravuje chybu, ktorá spôsobila, že pri používaní Siri na meranie srdcového tepu ostal senzor neustále zapnutý, zlepšuje stabilitu aktualizačného procesu, opravuje chyby pri synchronizácii a pri používaní Live Photos na pozadí hodiniek. Aktualizovať je možné cez aplikáciu Apple Watch, je na to potrebný iOS 9.0.2 alebo 9.1.

Zdroj: 1, 2, 3