Domov Novinky Apple predstavil nové iPhony a smart hodinky

Apple predstavil nové iPhony a smart hodinky

Zdielať

Apple_iphone6_01Americký gigant Apple včera večer predstavil na svojej keynote hneď dva nové iPhony – iPhone 6 a 6 Plus, ktorým radikálne narástla uhlopriečka displeja. Tiež pridáva na výkone, potešilo NFC so službou Apple Pay a ako čerešničku na tortu boli predstavené aj smart hodinky Watch, ktoré sú tak trochu skokom dopredu, aj sklamaním.

Začnime menším iPhonom 6. Prvá, do očí bijúca vec je väčší displej, ktorý teraz povyrástol na 4,7″. Rozlíšenie bolo zachované v takom pomere, aby bola zaistená jemnosť 326 ppi, ktorá je už u Applu tradíciou. Okrem kompletne nového dizajnu pribudla funkcia NFC, na ktorú všetci čakali. Môžeme prezradiť, že NFC anténa je umiestnená po obvode celého iPhonu a je previazaná s novou službou Apple Pay, ktorú vyvíjali najväčšie americké kreditné spoločnosti Visa, Master Card a ďalšie.

Apple sľubuje rýchle rozšírenie do celého sveta. Inováciou samozrejme prešiel aj vnútrajšok iPhonu, ktorý vďaka väčšej veľkosti mohol dostať väčšiu batériu pri zachovaní rekordnej tenkosti 6,9 mm (poráža len čínsky Gionee), nový čip A8 s koprocesorom M8, ktorý je až 2× rýchlejší ako u iPhonu 5S a grafika až 7× rýchlejšia ako u 5S.

https://www.youtube.com/watch?v=-ZrfXDeLBTU

Procesor je tu ale stále 64-bitové dvojjadro na takte 1,4 GHz s grafikou PowerVR GX6650. Ďalej nesmie chýbať široká podpora LTE sietí, kde iPhone exceluje podporou až 20 rôznych frekvencií LTE, teda sa pripojíte kdekoľvek po svete (ak je v danom mieste pokrytie LTE zaistené).

Apple2014key_02

Nová iSight kamera dostala lepší čip, rozlíšenie zostalo na ôsmich megapixeloch. Kamera dokáže natáčať Full HD video s 60 alebo 30 fps a slow-motion videa v HD až 240 alebo 120 fps. To dokáže vytvoriť veľmi pomalé video. Pamäť RAM bola zachovaná na 1 GB a v kombinácii s iOS8 by mala stačiť, pretože optimalizácia bude ako každý rok veľmi dobrá.

Apple2014key_03

iPredstavte si iPhone 6, akurát s 5,5 palcovou uhlopriečkou, čo je na Apple nezvyk. Ponúka Full HD rozlíšenie s jemnosťou 401 ppi. Tiež pri fotoaparáte navyše ponúka aj optickú stabilizáciu a možnosť si ako na iPade pretočiť iOS na šírku. Áno, to je iPhone 6 Plus. Jeho hrúbka síce povyrástla na 7,1 mm a hmotnosť na 171 gramov, ale ako prvý tabletofon značky Apple si vedie dobre. To je iPhone 6 Plus.

Apple2014key_04

Oba iPhony budú čo najskôr na trhu, ale keďže sme sa nedostali na zoznam vybraných krajín, u nás sa začne teda predávať až v októbri. Ceny budú dosahovať v prípade iPhone 6 a iPhone 6 Plus do 980 eur a najnižšia cena šestky so základnou pamäťou bude okolo 690 eur. Z pamäťových variantov vypadla 8 a 32 GB verzie a už je v ponuke len 16, 64 alebo 128GB verzia. Ešte dodáme, že ceny uvedené na fotkách, sú len pri dvojročnej zmluve u operátora v USA.

Apple2014key_05

Veľmi zaujímavá a predstavená vec sú smart hofinky. Sú schopné pracovať s novými, už tak drahými iPhonmi a za cenu okolo 350 dolárov sa tak s novým iPhonom stanú veľmi drahými hračkami.

https://www.youtube.com/watch?v=gCluaJe3lb4

Ovládajú športové funkcie (využívajú služby hlavne M8 koprocesora), aplikácie, majú dotykový displej a vzhľadovo sú celkom štýlové. No proste funkcie, aké má napríklad Samsung vo svojich Gear S či Gear Fit.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Apple iPhone 6 16GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple iPhone 6 64GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple iPhone 6 128GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple Iphone 6 Plus 16GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple iPhone 6 64GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple iPhone 6 Plus 128GB poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Live stream Apple