Domov Novinky Prečo bol Apple livestream katastrofa?

Prečo bol Apple livestream katastrofa?

Zdielať

Apple LogoZatiaľ čo americký gigant Apple predstavoval novú generáciu iPhonov a hodinky iWatch, a s každým rokom pribúda väčšie nadšenie, so streamom to bola katastrofa. Viac špekulácií a možných podôb a tak sa nemôžeme diviť, že sa tento rok zaujímalo o predstavenie finálnej podoby oveľa viac ľudí ako inokedy.

Ako už isto viete, sledovať livestream tejto akcie mohli iba ľudia, ktorí vlastnili zariadenie s iOS alebo MacOS. Našiel sa však zdroj, ktorý sa dal vložiť do Windows prehrávača VLC, ktorý potom oficiálny stream prehrával aj pod Windows, alebo inými Apple nepodporovanými operačnými systémami. Mohli ste sa ale stretnúť s častým vypadávaním, prelínanie japonským hlasom či videom prázdnej sály, keď bola pauza alebo sa video posúvalo v čase.

To je len malý výťah problémov tohto katastrofického livestreamu. A prečo? Pretože Apple stavil na rovnaký Livestream systém ako v predchádzajúce roky a vzhľadom k nadšeniu a zvedavosti ľudí o novej generácii Apple zariadenia, jednoducho servery Apple neutiahli a boli veľmi preťažené.

AppleLivestream_02

A kto je na vine? Apple. Prekvapuje nás, že takýto technický gigant sa dopustil takej závažnej chyby. Vzhľadom k tomu, že Apple všetko ukladal na jedno úložisko, pristupovali k nemu kvantá ľudí a ku všetkým tým JavaSriptom mal server spočítať za jednu ms veľa úkonov, čo jednoducho nezvládol a tak si to sám Apple preťažil.

Zdroj: blog.streamingmedia.com