Domov Novinky Nové Apple procesory A12 porážajú Androidy na plnej čiare

Nové Apple procesory A12 porážajú Androidy na plnej čiare

Zdielať

Apple predstavil nové iPhony: XS, XS Max a XR, ktoré so sebou priniesli nečakané výsledky. Základom je totiž procesor Apple A12 s čipsetom Apple A12 Bionic a frekvenciou 2,49 GHz. Je jediný svojho druhu vyrábaný 7 nm tehcnológiou. Nakoľko nám Apple pri predstavení neprezradil, akou veľkosťou RAM budú tohtoročné modely disponovať, museli sme si počkať na výsledky AnTuTu a Geekbench.

Ako to teda dopadlo?

iPhone XS dosiahol v testoch neuveriteľných 363 525 bodov, čím prekonal aj nový Poco F1 z dielne Xiaomi, ktorý sa držal na top priečkach s cca 290 000 bodov.

apple a12 benchmark

Apple A12 vs A11

V porovnaní so staršou verziou sa zvýšil výkon procesora o viac než 30%. Môžeme za to ďakovať aj zvýšeniu počtu jadier zo 4 na 6 a taktiež už spomínanej 7 nm technológií. Okrem iného sa podstatne znížila spotreba energie a to až o 50%. Táto správa určite poteší väčšinu používateľov iPhonov, nakoľko jedným z väčších problémov bola práve batéria.

Apple vs Android

Avšak nakoľko Apple zverejnil svoje modely ako prvý, očakáva sa, že ho budú ešte koncom roka Androidy atakovať. Koncom roka by mal vyjsť Snapdragon 855 a tiež Kirin 980, ktorý predpokladá benchmark okolo 350 000.

Zdojr:appinsider.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno